آموزش گرافیک 2 بعدی

آموزش فارسی ایندیزاین : درآپ کپ InDesign CC 2018 drop caps

InDesign CC 2018 Using drop caps

آموزش دراپ کپ ایندیزاین به ربان فارسی InDesign CC drop caps

آموزش ساخت درآپ کپ ایندیزاین drop caps : حتما شما هم در مجله ها و یا روزنامه های خارجی، دیده اید که اولین حرف پاراگراف، با حرف بزرگ نوشته میشود؟ در دنیای گرافیک، این افکت درآپ کپ (drop cap) نامیده میشود.

اگر واقعا میخواهید به layout های خود یک جلوه زیبا و حرفه ای بدهید، سعی کنید از drop cap ها استفاده کنید.فرقی ندارد که شما طراح مجله، کتاب و یا پوستر هستید، اینها مهارت ها و اصول پایه ای تایپوگرافی هستند که برای ساخت صفجه های حرفه ای، باید تمام نکات و ترفند های آنها را یاد بگیرید.

سه روش برای استفاده از Drop Caps . Nested Styles وجود دارد.

  1. اعمال کردن یک character style به drop cap
  2. ساخت استایل های تودرتو nested styles
  3. ساخت استایل های جی پی آر ای GREP styles

فیلم آموزشی Video Tutorial

پخش آنلاین آموزش ساخت درآپ کپ ایندیزاین drop caps

دانلود نسخه کامل این فیلم آموزشی ایندیزاین به زبان فارسی (از صفر تا صد)

دوره جامع نرم افزار indesign cc			
Apply a character style to a drop capCreate nested styles : one or more nested styles. nested line styles. Loop through nested styles. Nested style character style options.Remove the formatting of a nested style شما می توانید یک درآپ کپ character style را به کاراکتر لغزنده یا شخصیت های یک پاراگراف اعمال کنید. به عنوان مثال، اگر شما آموزش فارسی ایندیزاین یک کاراکتر قطره ای را می خواهید رنگ و فونت متفاوت از بقیه پاراگراف داشته باشد، می توانید یک character style که دارای این ویژگی ها است تعریف کنید. سپس شما می توانید سبک شخصیت InDesign را مستقیما به یک پاراگراف اعمال InDesign CC 2018 drop caps کنید، یا می توانید سبک شخصیت را در یک سبک پاراگراف قرار دهید. Create nested styles شما می توانید فرمت سطح شخصیت آموزش فارسی ایندیزاین را برای یک یا چند محدوده متن InDesign CC در یک پاراگراف یا خط تعیین کنید. شما همچنین می توانید ایندیزاین  دو یا چند سبک توزیع شده را برای کار با هم تنظیم کنید، یکی از آنهایی که به پایان می رسد، به پایان می رسد. برای پاراگرافها با قالببندی تکراری و قابل پیش بینی، شما حتی می توانید به اولین سبک در دنباله بازگردید. سبک های پوشانده شده به ویژه برای عنوان های اجرا می شود. به عنوان مثال، شما می توانید یک کاراکتر سبک را به اولین حرف در پاراگراف و یک سبک شخصیت دیگر که از طریق اولین روده بزرگ (:) وارد می شود اعمال کنید. برای هر درآپ کپ سبک توزیع شده، می توانید یک شخصیت را که سبک را متوقف می کند، مانند آموزش فارسی ایندیزاین یک نماد تب یا پایان یک کلمه تعریف کنید. Create GREP styles GREP یک تکنیک جستجوی مبتنی بر الگوی پیشرفته است. شما می توانید از سبک GREP برای اعمال یک character style به متن استفاده کنید InDesign CC 2018 drop caps که مطابق ایندیزاین با عبارت GREP شما است. به عنوان مثال، فرض کنید شما می خواهید یک سبک شخصیت را به تمام شماره های تلفن InDesign CC در متن اعمال کنید. هنگامی که یک سبک GREP ایجاد می کنید، سبک شخصیت را انتخاب می کنید و بیان GREP را مشخص می کنید. تمام متن پاراگراف که با عبارت GREP مطابقت دارد با سبک شخصیت فرمت شده است.
telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا