آموزش گرافیک 2 بعدی

آموزش فارسی Adobe Photoshop : کاربرد لایه ماسک در فتوشاپ چیست ؟

Photoshop Layer mask essentials

از ماسک layer mask برای مخفی کردن لایه های Adobe Photoshop استفاده کنید

اگر بخواهید بعضی از قسمت های یک لایه layer در فتوشاپ را مخفی کنید یا چند لایه را با هم کامپوزیت کنید، میتوانید به سادگی از ویژگی فوق العاده ماسک mask در فتوشاپ استفاده کنید.یکی از بهترین و پرکاربرد ترین کارهایی که در فتوشاپ میتوان انجام داد این هست که دو یا چند لایه را با هم کامپوزیت و ترکیب کنید و به صورت یک لایه در بیاورید یا مثلا یک شخص یا یک شی را در یک تصویر پاک کنید. که تمام این کارها را میتوان با ماسک لایه فتوشاپ Masking layers انجام داد. در ادامه با سایر آموزش های فارسی فتوشاپ با ما همراه باشید.

ماسک لایه ای layer mask چیست؟
ماسک لایه یک ابزار اساسی در دستکاری تصاویر است. آنها به شما اجازه می دهند تا انتخاب شفافیت (شفافیت) لایه ای که به آن تعلق دارید را تغییر دهید. این از استفاده از کشویی Opacity Slider به عنوان یک ماسک برخوردار است که توانایی تغییر شفافیت در مناطق مختلف را در یک لایه دارد.

تعریف ماسک لایه layer mask چیست؟
یک ماسک لایه مبتنی بر پیکسل است. یک ماسک لایه را با کشیدن سفید روی پس زمینه سیاه یا ایجاد یک تصویر کنتراست بالا (یک کلید) بر اساس روشنایی یا رنگ لایه ایجاد کنید. یک ماسک بردار یک شکل هندسی است و نه یک تصویر ثابت

دکمه ماسک لایه layer mask در فتوشاپ کجاست؟
یک ماسک لایه ای اضافه کنید که بخشی از یک لایه را پنهان کند. در Layers panel، گزینه layer یا group را انتخاب کنید. منطقه ای را در تصویر انتخاب کنید و یکی از موارد زیر را انجام دهید: برای ایجاد یک ماسک که انتخاب را نشان می دهد، بر روی دکمه New Mask لایه در پانل لایه ها کلیک کنید.

ماسک لایه layer mask در فتوشاپ CC چیست؟
اعمال به: فتوشاپ CC CC. آخرین نسخه: February 15، 2017. شما می توانید یک ماسک را به یک لایه اضافه کنید و از ماسک برای مخفی کردن قسمت های لایه استفاده کنید و لایه های زیر را نشان دهید. لایه های پوشش دهنده یک روش ترکیبی ارزشمند برای ترکیب چندین عکس به یک تصویر واحد یا برای از بین بردن یک فرد یا یک شی از یک عکس است.

فیلم آموزش تصویری فتوشاپ Video Tutorial

پخش آنلاین آموزش لایه ماسک در فتوشاپ سی سی

آموزش فارسی فتوشاپ از پایه : سطح مقدماتی تا پیشرفته Photoshop 2017

آموزش جامع فتوشاپ به زبان فارسی

آموزش بی نظیر فتوشاپ در عکاسی مخصوص بازار کار Photoshop

آموزش جامع فتوشاپ برای عکاسان به زبان فارسی

آموزش روتوش صورت با فتوشاپ به زبان فارسی Photoshop CC

آموزش فارسی روتوش صورت فتوشاپ

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا