آموزش گرافیک 2 بعدی
موضوعات داغ

آموزش فارسی فتوشاپ از پایه : سطح مقدماتی تا پیشرفته Photoshop CC

آموزش فارسی فتوشاپ از پایه : سطح مقدماتی تا پیشرفته Photoshop 2017 به زبان فارسی

آموزش فارسی فتوشاپ از پایه به زبان فارسی Photoshop

در این دوره آموزش فارسی نرم افزار فتوشاپ سی سی 2017 از پایه ؛ میخواهیم شما را با این نرم افزار قدتمند و پیچیده آشنا کنیم تا بتوانید از آن به عنوان یکی از بهترین ابزار گرافیک دو بعدی کامپیوتری بهره مند شوید.فتوشاپ کاربرد عظیمی در طراحی گرافیک دو بعدی و عکاسی و … دارد و در این دوره، تمام اصول پایه ای آن را به زبان فارسی یاد خواهیم گرفت.

مدرس این دوره، خانم جولیان کاست (Julieanne Kost ) است و تمام اصول کار با تصاویر دیجیتالی digital imaging را که برای کار با نرم افزار Photoshop لازم دارید را به شما خواهد آموخت. خواه شما طراح designer یا عکاس photographer باشید.

بهترین روش ها را برای اجرای عملیات پایه ای فتوشاپ مانند : کار با لایه ها working with layers ، انتخاب سطوح making selections ، و کلیه تکنیک های ماسک فتوشاپ masking را برسی خواهیم کرد. همچنین تکنیک های ویرایش تصویر به روش غیر تخریبی با Smart Objects ، کار با ادجاسمنت لیر adjustment layers ، و کار با حالت های مختلف ترکیب کننده لایه ها blend modes ، فیلتر ها filters را به روش های کاملا خلاقانه تمرین خواهیم کرد.

سرفصل های پکیج آموزش فارسی فتوشاپ از پایه : از صفر تا صد

فصل اول آموزش فارسی فتوشاپ معرفی آموزش و مشخص کردن سر فصل ها introduction : در قسمت به مقدمات میپردازیم و کارهایی مانند باز کردن تصاویر و ارسال و ویرایش تصاویر از سایر نرم افزار ها مانند ادوبی بریج Bridge ، و ادوبی لایت روم Lightroom خواهیم پرداخت.

فصل سوم آموزش فارسی فتوشاپ آشنایی با محیط فتوشاپ Documents and Navigation : در این قسمت به صورت کلی با منوها و محیط این نرم افزار آشنا میشویم و پنل ها، منوی اصلی را برسی میکنیم و همچنین ابزار های پایه ای برای مرور تصاویر مانند زوم Panning and zooming ، نحوه کار با چندین سند به صورت همزمان، حالت های مختلف صفحه نمایش screen modes و … آشنا خواهیم شد

فصل سوم : سفارشی سازی محیط و رابط کاربری فتوشاپ Customizing the photoshop interface : در این بخش، به کارهایی مانند : چیدمان مجدد پنل ها به شکل دلخواه panels و سفارشی سازی آنها سویچ کردن پنل ها Switching و همچنین ذخیره سازی محیط کاربری  saving workspaces، کار با جعبه ابزار فتوشاپ toolbar ، و ویرایش کلید های میان بر روی کیبورد keyboard shortcuts و … خواهیم پرداخت.

فصل چهارم : اصول پایه ای کار با تصاویر دیجیتالی Digital Image Essentials : در این پخش، با مفاهیم خیلی مهم مانند: آشنایی با فرمت فایل ها file formats ، انتخاب مود رنگی درست color modes، عمق بیت تصاویر  bit depth ، درک مفهوم فضای رنگی color space ، درک درست از اندازه و حجم فایل document size و … را برسی خواهیم کرد. همچنین کار با پنل هیستوری و آندو  History panel و همچنین دخیره سازی اسناد  Saving documents را برسی خواهیم کرد.

فصل پنجم : ویرایش ابتدایی تصاویر : cropping, Straightening, and Adjusting Canvas Size : در این بخش ، ویرایش های اولیه ای که معمولا روی عکس های گرفته شده خام انجام میشود را تمرین خواهیم کرد. مثلا برش قسمت های ناخواسته تصاویر Cropping ، طراز کردن ، تغییر اندازه ابعاد صفحه کاری  canvas size و البته کار با آبشن های جدیدی که به ورژن 2017 فتوشاپ اضافه شده و قسمت های مهمی مانند Content-Aware که در آبشن های دستور Autofill قرار داده شده اند.

فصل ششم : کار با لایه های فتوشاپ Layers : این بخش را میتوان یکی از مهم ترین قسمت های فتوشاپ دانست. چون بخش بزرگی از انعطاف پذیری این نرم افزار بخاطر توانایی در لایه بندی کردن تصاویر است. در ابتدا اصول پایه ای و مفهموم لایه  layer basics را یاد خواهیم گرفت و رایج ترین کارهای را که میتوان با لایه ها انجام داد، مثلا بار گذاری Loading ، تغییر transforming ، انتخاب selecting ، طراز کرن aligning و … کار با گروه لایه ها layer groups و ادغام و یکپارچه سازی لایه ها Merging and flattening layers و … را با هم تمرین خواهیم کرد.

فصل هفتم: اصول پایه ای کار با قلمو ها و رنگ ها در فتوشاپ Color and Brush Essentials : در این قسمت، مفاهیم پایه ای و انواع مودهای رنگی در فتوشاپ Color basics و همچنین آبشن های کار با قلموی آن را فرا خواهیم گرفت.

فصل هشتم : ماسک کردن لایه های فتوشاپ Working With Layer Masks : در این فصل کلیه عملیات ماسک کردن در فتوشاپ و استفاده از گرادینت gradients  را برای ترکیب تصاویر  blend images یاد خواهیم گرفت.

فصل نهم : انتخاب سطح در فتوشاپ Making Selections : انتخاب کردن قسمت ها و پیکسل ها در فتوشاپ، یکی از مهمترین مهارت هایی است که هر گرافیست باید به خوبی یاد بگیرد. چون هر کاری که بخواهیم انجام بدهیم و هر نوع فیلتر و … را بخواهیم اعمال کنیم، باید بتوانیم اول آن قسمت را انتخاب کنیم. در این بخش، پر استفاده ترین ابزار های انتخاب در فتوشاپ را مانند ابزار مارکی Marquee و لسو  Lasso tools را یاد خواهیم گرفت. و همچنین نحوه ترکیب قسمت های انتخاب شده Combining selections ، ابزار های انتخاب سریع  Quick Select و  layer mask touchups را با هم تمرین خواهیم کرد. همچنین یاد خواهیم گرفت چطور با استفاده از ابزارهایی مانند Select and Mask ، لبه های ناحیه انتخابی را نرم  soft-edged objects کنیم ؟! همچنین کاربرد  Select and Mask را یاد میگیریم تا لبه قسمت های انتخاب شده تیز را پالایش refine a hard-edged selection کنیم.

فصل دهم : ویرایش و روتوش موضعی تصاویر Local Pixel Editing and Retouching : این بخش بیشتر در مورد روتوش تصاویر صحبت میکند و ابزارهای معروف فتوشاپ مانند: کلون استمپ Clone Stamp tool هیلینگ براش Healing Brush برای حذف قسمت های ناخواسته تصاویر در مقیاس کوچک و ابزار Patch tools را روتوش قسمت های بزرگ از تصویر معرفی میکند. همچنین آبشن های فوق العاده ای مانند Content-Aware Fill که موقع استفاده از Move, and Scale در اختیار ما قرار میگیرد را برسی خواهیم کرد.

فصل یازدهم : حالت های مختلف ترکیب لایه ها Blend Mode Essentials : میتوان گفت که جادوی فتوشاپ در این قسمت از نرم افزار اتفاق می افتد و تمام گزینه های مهم این قسمت شامل : را برسی خواهد کرد. مانند : multiply, color Burn, Linear Burn, Darker Color,Lighten, Screen, Color Dodge, Linear Dodge (add), Lighter Color, Overlay, Soft Ligth, Hard Ligth,Vivid Light, Linear Light, Hard Mix, Difference, Exclusion, Subtract, Divide.

فصل دوازدهم : کار با آبجکت های هوشمند فتوشاپ Smart object Essentials : در این فصل مزیت ها و محدویت های کار با اسمارت آبجکت Smart Object های فتوشاپ را برسی میکنیم و یاد میگرییم که در چه زمانی میتوانیم از این آبشن فتوشاپ استفاده کنیم. همچنین یادخواهیم گرفت که چه به چه صورت میتوان تصاویر خام  raw images را به صورت مستقیم به صورت اسمارت آبجکت وارد فتوشاپ کنیم؟

فصل سیزهم : جابه جایی چرخش و تغییر مقیاس تصاویر در فتوشاپ Essential Transformation : در این فصل نحوه ویرایش پایه ای تصاویر و ویرایش های اولیه را یاد میگیریم و نحوه ایجاد اعوجاج، اصلاح پرسپکتیو Correcting perspective ، ساخت افکت های جذاب و … را تمرین خواهیم کرد.

فصل چهاردهم : کار با مجموعه ادجاسمنت لیر Adjustment Layer Essentials : در این فصل مجموعه کاملی از Adjustment Layer ها را در فتوشاپ کار خواهیم کرد و با پنل های قدرتمند هیستوگرام Histogram آشنا خواهیم شد و نحوه پالایش تصاویر با دامنه برد بالا dynamic range را توسط ادجاسمنت Levels را برسی خواهیم کرد. یاد خواهیم گرفت چه چطور توسط Curves ، کنتراست موضعی و کلی روی تصاویر ایجاد کنیم و مهم ترین آبشن های تون رنگی شامل :  vibrance, hue, and saturation را ویرایش کنیم؟ تصاویر سیاه و سفید black and white جذابی را ایجاد کنیم و نحوه محدود کردن adjustments ها را توسط کلیپینگ ماسک  clipping masks انجام دهیم!

فصل پانزدهم : فیلتر کننده ها Essential Filters : فیلتر کننده ها، بخش مهمی از فتوشاپ هستند و حتما برای استاد شدن در فتوشاپ، باید آنها را به خوبی یاد گرفته باشید. در این بخش روش های غیر تخریبی اعمال فیلتر کننده را با فیلتر کننده های هوشمند Smart Filters برسی میکنیم و عمیلیاتی مانند اعمال انواع نویز، اعمال شارپ کننده ها Sharpening images ، اعمال Camera Raw به عنوان فیلتر کننده روی چندین لایه به صورت همزمان  multiple layers و … را یاد خواهید گرفت.

گالری تصاویر آموزش فارسی فتوشاپ Photoshop cc : ( روی تصاویر کلیک کنید)

 ویدئو آموزشی Video Tutorials

پخش آنلاین ویدئو معرفی آموزش و سرفصل ها

 

 • نام محصول :آموزش فارسی فتوشاپ : مقدماتی تا پیشرفته
 • نرم افزارهای استفاده شده : Photoshop CC
 • شرکت سازنده : لیندا Lynda
 • ترجمه و دوبله : جعفر صیدی
 • زمان : 14 ساعت و 30 دقیقه

حجم این فایل دانلودی این دوره آموزشی : 5.41 GB

دانلود آموزش

 

 

سفارش این مجموعه از فروشگاه (تحویل و پرداخت درب منزل)

خرید پستی

telegram

‫6 دیدگاه ها

 1. دوست عزیز ، لینک فایل های تمرینی هم زیر لینک دانلود آموزش هایی ویدئویی است که داخل ایمیل تون اومده

 2. سلام وقت بخیر مهندس عزیز
  من آموزش فارسی فتوشاپ از پایه : سطح مقدماتی تا پیشرفته Photoshop 2017 رو خرید کردم ولی حجمش 500 مگابایته و لینک دانلود تمرینات رو برام نفرستادین و فقط آموزش ها رو دانلود کردم.
  ممنون میشم لینک دانلود تمرینات رو هم برام بفرستین.
  توی ایمیلم هم نیومده
  با تشکر

 3. سلام
  دوست عزیز، حتما تمام فایل ها رو با Internet Download Manager دانلود کنید تا ناقص دانلود نشه

 4. با سلام من آموزش فارسی فتوشاپ از پایه : سطح مقدماتی تا پیشرفته Photoshop 2017 رو خرید کردم اما حجمش 500 مگه برخلاف اینکه گفته شده 1.5 گیگ!

 5. سلام.
  لینک های دانلود ، به ایمیل تون هم میاد
  به اونجا مراجعه بفرمایید

 6. سلام وقت بخیر مهندس عزیز
  من آموزش فارسی فتوشاپ از پایه : سطح مقدماتی تا پیشرفته Photoshop 2017 رو خرید کردم ولی لینک دانلود تمرینات رو برام نفرستادین و فقط آموزش ها رو دانلود کردم.
  ممنون میشم لینک دانلود تمرینات رو هم برام بفرستین.
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا