آموزش گرافیک 2 بعدی

چطور از پنل هیستوگرام فتوشاپ استفاده کنیم Photoshop Histogram

چطور از پنل هیستوگرام فتوشاپ استفاده کنیم Photoshop Histogram

آموزش پنل هیستوگرام فتوشاپ Histogram Panel

پنل هیستوگرام فتوشاپ (histogram) یک نمودار است که اطلاعات مربوط به روشنایی (exposure) و  اطلاعات رنگ (color information) در تصاویر شما را نمایش می دهد.

پنل هیستوگرام فتوشاپ می تواند برای اصلاح روشنایی تصویر ، تعدیل رنگ ها، و ارزیابی اطلاعات رنگی گم شده، مورد استفاده قرار گیرد.

در این آموزش،  نحوه کار کردن با پنل هیستوگرام و نحوه رفع مشکلات رایج را با استفاده از لایه های تنظیم Levels توضیح می دهد.

آموزش پنل هیستوگرام فتوشاپ Histogram Panel

فرق پنل هیستوگرام و لول Levels – Histogram

histogram ابزار فوق العاده ای برای درک روشنایی و رنگ یک تصویر است.اما نمیتواند مقادیر رنگ و exposure عکس را تغییر دهد. در این حالت باید از ابزار Levels استفاده کنید. ابزار Levels  برای تغییر روشنایی نقاط ، تیره و روشن و میانه یک تصویر است

به عنوان مثال، اگر  تصویر شامل سیاه و سفید واقعی نباشد؛ و هیستوگرام به سمت راست حرکت می کند، افزایش سطح سیاه در تصویر، کمبود سیاه را جبران می کند و نوردهی را اصلاح می کند. هنگام تنظیم نوردهی همیشه بهتر است از یک تصویر 16 بیتی RAW استفاده کنید، نه یک JPEG 8 بیتی است.

دانلود آموزش پنل هیستوگرام فتوشاپ Histogram Panel

نحوه استفاده از هیستوگرام در دوربین عکس برداری

هیستوگرام در فتوشاپ هیستوگرام را بر روی DSLR مدرن نشان می دهد. از آنجا که هیستوگرام اطلاعات رنگ و نور را نشان می دهد، برای اصلاح نوردهی بسیار مفید است. عکاسان عادی مشکل دارند که بیش از حد قرار گرفتن در معرض نور exposure است. یک تصویر که بیش از حد روشن باشد یا زیر در معرض نور قرار دارد، منجر به کمبود اطلاعات در برجسته یا سایه خواهد شد. تصاویری که بیش از حد در معرض نور (highlights) قرار دارند معمولا به عنوان “منفجر” نامیده می شود.

با نگاهی به تصویر ال سی دی، می توان به طور منظم تصویربرداری از یک تصویر را دشوار کرد. هیستوگرام نمایش اطلاعات مربوط به exposure و هنگامی که به درستی استفاده می شود می تواند کمک به ایجاد یک قرار گرفتن مناسب بدون برجسته یا سایه های کاملا سیاه و سفید است.

 

آموزش تصویری فتوشاپ Video Tutorials

پخش آنلاین ویدئو آموزش فتوشاپ

 

 

آموزش فارسی فتوشاپ از پایه : سطح مقدماتی تا پیشرفته Photoshop

آموزش جامع فتوشاپ به زبان فارسی

آموزش بی نظیر فتوشاپ در عکاسی مخصوص بازار کار Photoshop

آموزش جامع فتوشاپ برای عکاسان به زبان فارسی

آموزش روتوش صورت با فتوشاپ به زبان فارسی Photoshop CC

آموزش فارسی روتوش صورت فتوشاپ

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا