آموزش گرافیک 2 بعدی

آموزش فارسی ایندیزاین : وارد کردن تکست فریم InDesign CC text frames

آموزش وارد کردن فریم متن ایندیزاین InDesign CC 2018 text frames

آموزش وارد کردن فریم متن ایندیزاین InDesign CC 2018 text frames

وارد کردن متن به ایندیزاین :تمام متن هایی که در صفحات نرم افزار ایندیزاین InDesign وجود دارند، درون فریم هایی که به آنها (text frames) تکست فریم گرفته میشود، قرار میگیرند.تکست فریم ها text frame ، درست شبیه تکست باکس text box ها در نرم افزار QuarkXPress و text block در نرم افزار ادوبی پیج میکر Adobe PageMaker هستند.

دو نوع text frames وجود دارد. فریم گرید و پلین تکست فریم (frame grids – plain text frames).در واقع Frame grids ها یک نوع تکست فریم هستند که مخصوص زبان های آسیایی Asian-language composition طراحی شده اند.که در آنها character emboxes و فاصله بین آنها به صورت گرید (grids) نشان داده میشود.تکست فریمی که هیچ متنی داخل آن نباشد؛ هیچ گریدی هم نشان داده نمیشود و به آن plain text frames میگویند.درست مثل گرافیک فریم ها graphics frames ، تکست فریم ها هم میتوانند جابه جا شوند، تغییر اندازه پیدا کنند و تغییر داده شوند.

فریم های متن نیز می توانند به فریم های متنی دیگر متصل شوند به طوری که متن در یک فریم می تواند به یک فریم دیگر منتقل شود. فریم هایی که به این طریق متصل می شوند، رشته ای هستند. متن که از طریق یک یا چند فریم رشته جریان می یابد، یک داستان نامیده می شود. هنگامی که یک فایل پردازش کلمه را وارد کنید (وارد کنید)، به سند شما به عنوان یک داستان صرف نظر از تعداد فریم هایی که ممکن است اشغال کند.فریم های متن می توانند چندین ستون داشته باشند.

فریم های متن را می توان بر اساس، اما مستقل از ستون های صفحه دانست!  به عبارت دیگر، یک کادر متن دو ستون می تواند بر روی صفحه چهار ستون نشسته باشد. فریم های متن نیز می توانند در صفحات اصلی قرار داده شوند و همچنان متن را در صفحات سند دریافت می کنند. هنگام قرار دادن یا چسباندن متن، نیازی به ایجاد فریم متن ندارید. InDesign به طور خودکار فریم ها را بر اساس تنظیمات ستون صفحه اضافه می کند.هنگامی که متن جا به جا می شود، یک کادر متن ساده به طور خودکار ایجاد می شود. شما همچنین می توانید کادر متن ساده خالی را به صورت دستی و متن ورودی ایجاد کنید.

چکیده آموزش کار با فریم متن ایندیزاین InDesign text frames

  • چطور filler text را به نرم افزار InDesign وارد کنیم ؟
  •  چطور تکست به نرم افزار ایندیزاین InDesign اضافه کنیم ؟
  • چطور link text boxes را به نرم افزار InDesign اضافه کنیم ؟
  • مفهوم سر ریز شدن (overset text) در نرم افزار ایندیزاین چیست ؟

فیلم آموزشی Video Tutorial

پخش آنلاین آموزش فارسی ایندیزاین : وارد کردن تکست فریم InDesign CC 2018 text frames

دانلود نسخه کامل این فیلم آموزشی ایندیزاین به زبان فارسی (از صفر تا صد)

دوره جامع نرم افزار indesign cc

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا