آموزش انیمیشن سازیآموزش های رایگان
موضوعات داغ

آموزش کار با دوربین اسکچاپ SketchUp camera views

دانلود رایگان آموزش تصویری اسکچاپ | کار با دوربین SketchUp camera views

آموزش فارسی اسکچاپ : ابزار SketchUp camera views

سلام. به بخش دانلود رایگان آموزش تصویری اسکچاپ، خوش آمدید. در این صفحه؛ میخوام شما را یک جنبه دیگر از ابزارهای فوق العاده SketchUp آشنا کنم. که مربوط به ابزار های مخصوص دوربین و مشاهده کننده ViewPort هست.

در هنگام مدلسازی با SketchUp ، خیلی وقت ها نیاز هست که دیدگاه ما نسبت به مدل؛ کاملا 90 درجه یا مثلا دیزومتریک باشد و یا کاملا با زاویه عمود بر روی یک محور ، به مدل سه بعدی مان نگاه کنیم! برای اینکار میتوانید از ابزار SketchUp camera views در اسکچاپ استفاده کنید.

نکته مهم این هست که وقتی روی دیدگاه های استاندارد باشید. مثلا نمای راست Right- نمای چپ Left و …روی حالت پرسپکتیو نیستید و همه خطوط ، کاملا 90 درجه هستند. اگر بخواهید همین حالت را روی سایر نماهای غیر استاندارد داشته باشید، میتوانید از منوی camera ، گزینه parallel projection کلیک کنید . و به این صورت به حالت نماهای اوتوگرافیک خواهید رفت و میتوانید کاملا 90 درجه مدل سه بعدی تان را ببینید و روی آن کار کنید.

به غیر از این ابزار، همنچنین میتوانید از ابزار پرسپکتیو دو نقطه ای two point perspective استفاده کنید که میتوان گفت که حالت عمومی تری هست و فقط 2 دسته از خطوط روی محور X و محور Y به پرسپکتیو رفته اند.برای درک بهتر این مفاهیم، لطفا آموزش تصویری زیر را مشاهده بفرمایید…

فیلم آموزشی Video Tutorial

پخش آنلاین آموزش تصویری اسکچاپ | کار با دوربین SketchUp camera views

نسخه کامل این آموزش فارسی : (از صفر تا صد اسکچاپ)

آموزش فارسی اسکچاپ

نسخه کامل آموزش فارسی پلاگین ویری اسکچاپ : (نورپردازی + رندر)

آموزش وی ری اسکچاپ به زبان فارسی

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا