آموزش گرافیک 2 بعدیآموزش های رایگان
موضوعات داغ

آموزش ترسیم ایلوستریتور Illustrator compound paths shapes

آموزش ساخت مسیر ترکیبی ایلوستریتور به زبان فارسی Illustrator compound paths shape

مسیر ترکیبی در ایلوستریتور compound paths چیست؟

در این آموزش ایلوستریتور لیندا به زبان فارسی ، میپردازیم به کامپوند پس ، مسیر ترکیب از حداقل دو شکل ساخته شده است. شما می توانید اشکال را اضافه کنید، تفریق کنید و تقاطع کنید تا مسیر ترکیبی (کامپوند پس) ایجاد کنید.

تقریبا تمام اشیاء در زندگی روزمره را می توان با اشکال اولیه ساخت. با کشیدن اشکال با استفاده از ابزار  shape tool  اولیه ما می توانیم از compound paths برای ترکیب کردن یا کم کردن اشکال ها برای ایجاد آنچه که ما نیاز داریم استفاده کنیم.در نرم افزار Illustrator ، روش های زیادی برای ایجاد یک شکل (shapes) وجود دارد. مثلا میتوانید انواع vector objects ها را با هم ترکیب کنید. نتیجه خروجی آن با توجه شکل اجرا، میتواند یکی از گزینه های زیر باشد:

Pathfinder effects به شما اجازه می دهد که چندین شیء را با استفاده از حالت های تعامل ترکیب کنید. هنگامی که از عوارض Pathfinder استفاده می کنید، نمی توانید تعامل بین اشیا را ویرایش کنید. اشیاء ترکیبی را با استفاده از اثرات Pathfinder مشاهده کنید.

Compound shapes به شما اجازه می دهد که چندین اشیا را ترکیب کرده و مشخص کنید که چگونه می خواهید هر شی را با اشیاء دیگر تعامل کنید. اشکال ترکیبی از مسیرهای ترکیبی چند منظوره تر است زیرا چهار نوع تعاملات را فراهم می کنند: اضافه کردن، تفریق، تقاطع و حذف کردن. علاوه بر این، اشیاء زیرزمینی تغییری نمی کنند، بنابراین شما می توانید هر شی را در یک فرم ترکیبی را انتخاب کنید تا آن را ویرایش کنید یا حالت تعامل آن را تغییر دهید. اشیاء ترکیبی را با استفاده از اشکال ترکیبی مشاهده کنید.

Compound paths اجازه دهید از یک شیء برای برداشتن سوراخ در یک شی دیگر استفاده کنید. به عنوان مثال، میتوانید از دو حلقه تو در توپی یک شکل دونات ایجاد کنید. هنگامی که یک مسیر ترکیبی ایجاد می کنید، مسیرها به صورت اشیاء گروهی عمل می کنند. شما می توانید اشیا را به طور جداگانه با استفاده از ابزار انتخاب مستقیم یا ابزار انتخاب گروه، انتخاب و دستکاری کنید. یا می توانید مسیر ترکیبی را انتخاب و ویرایش کنید. در ادامه با سایر آموزش های نرم افزار Illustrator با ما همراه باشید.

فیلم آموزشی Video Tutorial

پخش آنلاین آموزش فارسی ایلوستریتور : مسیر ترکیبی Illustrator compound paths shapes

نسخه کامل این آموزش تصویری ایلوستریتور به زبان فارسی :

آموزش illustrator به زبان فارسی

نسخه کامل آموزش ساخت و طراحی لوگو حرفه ای با ایلوستریتور :

آموزش ساخت لوگو با ایلوستریتور

 

Illustrator Farsi Tutorials By: jafar sydi What is a compound path in silhouette? How do you use the Shape Builder tool in Illustrator? How do I make a shape in Illustrator? How do you outline an object in Illustrator? مسیر ترکیب از حداقل دو اشیا ساخته شده است. شما می توانید اشکال را اضافه کنید، تفریق کنید و تقاطع کنید تا مسیر ترکیبی ایجاد شود. ورق مصنوعی تقلب من یک ورق تقلب برای نشان دادن چگونگی استفاده از کارکردهای مختلف مسیر کامپوزیت دارم. شما می توانید اثر نهایی را بعد از اینکه مسیر ترکیب را به سه حلقه رنگی اعمال کردید ببینید. ورق مصنوعی تقلب ایجاد یک کلید باستانی با استفاده از مسیر ترکیبی در این آموزش، من به شما نشان خواهم داد که چگونه یک کلید باستانی با استفاده از مسیرهای ترکیبی به جای استفاده از قلم ابزار در آموزش قبلی ما ایجاد کنید. روشن کردن شبکه ها به «مشاهده»> «نمایش شبکه» بروید تا شبکهها را روشن کنید، سپس بروید و Snap را به شبکه برسانید. با شبکه و ضربه زدن روشن، شما به راحتی می توانید اشیاء را به شبکه متصل کنید. ابتدا یک دایره را با استفاده از ابزار شکل خود جلب کنید، Alt / Option را نگه دارید، همانطور که کپی کرده و یک کپی جدید را در کنار آن بکشید. یک حلقه جدید را کپی کنید و آن را در بالا قرار دهید. بعد ابزار مستطیل را انتخاب کنید و ادامه دهید تا شکل کلیدی خود را بسازید. Swap Fill and Stroke را برای جسم تعویض کنید، این همه اشیایی که در اختیارتان قرار می دهید را نشان می دهد. با استفاده از ابزار انتخاب، کل شکل را انتخاب کنید و به Window> Pathfinder بروید تا Pathfinder را بیرون بیاورید. برای ترکیب اشیاء، به شکل اضافه کنید. در این مرحله هنوز می توانید مسیر ترکیب را تغییر دهید. سعی کنید در زیر دایره بالا حرکت کنید تا ببینید که چگونه کار می کند. برای انجام این کار، دوبار کلیک کنید با انتخاب ابزار برای رفتن به حالت انزوا برای حرکت اشکال فردی. بعد دوباره آن را به رنگ سیاه تغییر می دهیم، یک دایره را در وسط می کشیم که سوراخ جدیدی در آن قرار می دهیم. هر دو شکل را انتخاب کنید و Subtract از منطقه شکل را انتخاب کنید.آموزش فارسی ایلوستریتور : مسیر ترکیبی Illustrator compound paths shapes
telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا