آموزش نورپردازی خارجی در تری دی مکس + اسکچاپآموزش کامل نورپردازی داخلی در تری دی مکس

آموزش ایمیج سمپلر ویری (ایمیج سمپلینگ) تری دی مکس V-ray Image Sampler Anti Aliasing

آموزش ایمیج سمپلر ویری (ایمیج سمپلینگ) V-ray Image Sampler Anti Aliasing

ایمیج سمپلر Image sampler یکی از بخش های مهم پلاگین ویری است که در بخش آنتی الایزینگ ها قرار دارد که شما برای کار کردن اصولی با پلاگین V-Ray ، حتما باید این مفاهیم پایه ای رو بلد باشید.

ایمیج سمپلر ویری چیست Image Sampler | Anti-Aliasing ؟

image sampler یک الگوریتم برای محاسبه رنگ هر پیکسل نسبت به پیکسل های مجاور هست. همچنین برای سمپلگیری (نمونه برداری) و فیلتر کردن عملکرد یک تصویر ، که پیکسل های رندر نهایی شما رو تولید میکند.

هر پیکسل در رندر می تواند تنها یک رنگ داشته باشد.پلاگین V-Ray برای به دست آوردن رنگ یک پیکسل،  آن را بر اساس متریال شیء، نور مستقیم بر روی جسم و نورپردازی غیر مستقیم در صحنه و … محاسبه می کند.

اما در یک پیکسل واحد ممکن است چندین رنگ وجود داشته باشد که ممکن است از اشیاء چندگانه (multiple objects) که لبه آن در همان پیکسل تقریبا یکسان باشد یا حتی تفاوت در روشنایی در همان شی به علت تغییرات در شکل شی یا falloff و  یا سایه ای از منابع نور تشکیل شود.

دانلود ویدئو آموزشی ایمیج سمپلر ویری Image Sampler | Anti-Aliasing

vip

برای ثبت نام روی Register کلیک کنید. اگر قبلا ثبت نام کرده اید .کنید
 www.3dmaxfarsi.ir : پسورد فايل فشرده

دانلود فايل ها و آموزش های مرتبط با وی ری تری دی مکس 3Ds max V-Ray 

آموزش وی ری 5

بهترین آموزش تری دی مکس به زبان فارسی

نمایش بیشتر
telegram

جعفر صیدی

سه بعدی سازی رو از سال 1384 با 3ds max - Maya شروع کردم. بیش از ده سال است که به صورت تخصصی پست پروداکشن و کامپوزیت رو با فتوشاپ و افترافکت کار میکنم. و به تازگی به بازی سازی هم علاقه مند شده ام. ولی همیشه یک معمارم ....

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا