آموزش کامپوزیت

آموزش نوک Nuke 8 : دانلود کامپوزیت دیجیتالی فیلم ویدئو افکت گذاری رندر

دانلود آموزش Nuke 8 Essential Training course

دانلود فیلم آموزش نوک لیندا Nuke 8 Essential Training

در این سری از آموزش های جلوه های بصری و جلوه ویژه  نرم افزار نوک Nuke ، میخوام یک ابزار فوق العاده کامپوزیتینگ به اسم نوک Nuke 8 را معرفی کنم. و یک آموزش خیلی کامل و جامع از آن خدمت شما ارائه کنم.مدرس این دوره متخصص جلوه های ویژه، آقای Steve Wright هست و این آموزش را برای هنرمندان  visual effects و گرافیست هایی طراحی کرده که تا به حال با نوک کار نکرده اند و مبتدی هستند.

در بخش اول : رابط کاربری و محیط نرم افزار نوک  Nuke’s user interface را برسی میکنیم.سپس به ویژگی های این نرم افزار میپردازیم که برای ساخت فیلم های باکیفیت feature film quality، و جلوه های بصری visual effects باید بلد باشید.کارمان را با توضیح گره ها برای کامپوزیت (node based compositing) ادامه میدهیم.

در بخش دوم: محیط نرم افزار را با جزئیات بیشتری برسی میکنیم و نجوه ساخت گره های درختی نود (build node trees)، ساخت کلید های انیمیشن (key frame animation) که در خط فرمان (تایم لاین) استفاده میشوند و برنامه ای برای تماشا کردن عکس (image viewer) و خیلی خیلی ویژگی های قدرتمند دیگر آن را آموزش میدهیم.

در بخش سوم : در مورد کانال های نوک (nuke’s channels)، بحث میکنیم، یکی از مباحثی که برای خیلی از گرافیست ها گنگ هست و با آن مشکل دارند !!! به طور خلاصه میشود گفت که جلوه های ویژه بصری یعنی ترکیب و ادغام چندین تصویر در یک شات !

در بخش چهارم : نه فقط نحوه ادغام و ترکیب blue screens و green screen را نشان میدهد، بلکه روش های کامپوزیت Multi-pass CGI با استفاده از multiple lighting passes را آموزش میدهد.

دانلود آموزش اصلاح رنگ نوک Nuke 8

در بخش پنجم: کاربرد اسکوپ ویدئوهای جدید (new video scopes) را که به اسم (New Cade) معروف هستند و همچنین چندین ابزار اصلاح رنگ قدرتمند نوک (color correcting modes) را آموزش خواهد داد. و همچنین تفاوت بین color grading a plate و color correcting را توضیج خواهد داد.

در بخش ششم : کلا در مورد تبدیل عکس ها (transforming images) که به معنی تغییر اندازه و شکل تصاویر هست. و همچنین ابزارهای مهم گره نود (Transform node) مانند corner pinning را آموزش میدهد و همچنین زمان استفاده و بکار گیری Mirror و Position nodes را آموزش میدهد. ویژگی منحصر به فرد دیگر نوک ، این است که چطور عکس ها را ترنسفورم میکند ! نوک ، formal discipline را بکار میگیرد تا شما را در مقابل اعوجاج و خراب شدن عکس هایتان (distorting images) محافظت میکند. اما حتما باید نحوه کار کردن با آنها را به خوبی یاد بگیرید !

دانلود آموزش تغییر اندازه عکس نوک Nuke 8

دانلود آموزش تبدیل تغییر عکس نوک Nuke 8

در بخش هشتم : تمام موضوعات مهم مانند تراکینگ (tracking)و stabilizing ،match move میپردازیم.اول ، کلاس جهانی نوک تراکر (tracker node) را با جزئیات توضیح خواهیم داد. دوم استفاده و بکارگیری tracking برای stabilize clip یا مثلا برای هماهننگ کردن حرکت match move یک قسمت به المنت دیگر ! ابزار های فوقالعاده انعطاف پذیر Roto and Roto paint nodes نوک، هستند که هر وقت بخواهید کامپوزیت انجام بدید، چندین بار از آنها استفاده خواهید کرد ! پس واقعا لازم هست که کاربرد گره ها (nodes ) و آبشن های آن را خوبی یاد بگیرید. قلب کامپوزیت جلوه های بصری ، کلید سازی (keying) است. پس به خوبی کلید سازی فریم های نوک ( Nuke’s keyer node) را توضیح خواهیم داد. هم key light و نیز primatte keyers . همچنین پرده آبی و پرده سبز را که خیلی در صنعت visual effects، محبوب است !

دانلود آموزش کلید گذاری نوک Keying Nuke 8

در بخش یازده : فیلترهای نوک (Nuke filter operations ) را برسی میکنیم. مانند: blur node ، اضافه کردن موشن بلور به انمیشن های دوبعدی (animated 2D elements) و همچنین تکنیک هایی برای ساخت افکت عمق صحنه فوق العاده با کیفیت ! اگر بخواهید عکس ها را warp کنید، نوک این کار را خیلی خوب، توسط گرید ها grid و گره های نود (spline work modes) انجام میدهد.

دانلود آموزش نوک warp Morphing Nuke 8

در بخش دوازده : یاد میگیریم که چطور برای warp images و همچنین برای Morse کردن، از آنها استفاده کنیم.فصل مربوط به عملیات زمانی بالا بردن و پایین آوردن سرعت کلیپ ها است. همچنین کابربرد Optical Flow ها. همچنین در مورد slip کردن زمان بندی کلیپ ها و در خط زمان (timeline) و همچنین فریز کردن فریم (freeze frame) صحبت خواهیم کرد.

دانلود آموزش نوک temporal operation Nuke 8

دانلود آموزش نوک 3d compositing Nuke 8

در بخش چهارده : در مورد ویژگی های منحصربفرد کامپوزیت سه بعدی (Nuke’s 3D compositing). یکی از تمایزات کلیدی نوک، داشتن ابزار های قوی سه بعدی (3D tools) در rephotographing live action elements در محیط اینوایرومنت تری دی است ! نوک، این توانایی را دارد که آبجکت های سه بعدی (3D objects) در قسمت جلوی  دوربین ها ، رندر بگیرد اون هم با متریال ها، نورها، و شیدر های متفاوت .

دانلود آموزش نوک 3d compositing shaders Nuke 8

در پانزدهم : نحوه اعمال شیدر (shaders) و نحوه انجام camera projection را آموزش می بینیم.

دانلود آموزش نوک 3d compositing modifiying Nuke 8

در بخش شانزدهم : کلا در مورد وبرایش و اصلاح editing – modifying، احجام سه بعدی ب استفاده از transformations کردن عکس با displacement است.

البته مباحث مفید خیلی زیاد سه بعدی دیگری هم مانند snapping geometry به یک target،  پوشش داده میشود و همچنین توانایی ویرایش ورتکس ها یا صفحات آبجکت هایی که بر اساس پولیگان هستند (polygonal objects)

فیلم آموزشی Video Tutorials

پخش آنلاین قسمت اول این آموزش

 

  • نام آموزش :آموزش صفر تا 100 و کامل نوک Nuke 8
  • نرم افزارهای استفاده شده : NUKE 8
  • زمان : 7 ساعت 30 دقیقه
  • شرکت سازنده : لیندا

 

خرید پستی

برای سفارش این محصول و یا سایر آموزش های فارسی – انگلیسی، به فروشگاه مراجعه بفرمایید.

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا