آموزش مدلسازی
موضوعات داغ

آموزش فارسی مایا: اسنپ کردن آبجکت Maya Snapping

آموزش اسنپ مایا Maya Snapping

آموزش اسنپ مایا Maya Snapping

در این آموزش مدلسازی مایا، میخواهم در مورد اسنپ کردن آبجکت ها Snapping objects صحبت کنیم. حتما شما هم در مورد خاصیت چسبندگی بین آبجکت ها به اسم اسنب شنیده اید ؟ که در اتوکد و تری دی مکس و … وجود دارد.

اگر بخواهید با دقت بالا آبجکتی را انتخاب و جابه جا کنید، نرم افزار مایا، ابزارهای فوق العاده ای را در گروه Snapping objects ها دارد. همه ابزار های این گروه، شبیه به هم کار میکنند. مثلا ابزار Snap to Grids ، که بین شبکه های گرید کف صفحه کاری مایا، اسنپ میکند. با آبشن units ، میتوانید فاصله بین آنها را به راحتی تغییر بدهید. مثلا سانتی متر، متر و ….

برای فعال کردن اسنپ های مایا، میتوانید به مسیر زیر بروید :

Modify > Snap Together Tool

فیلم آموزشی Video Tutorial

پخش آنلاین آموزش مقدماتی نرم افزار مایا : اسنپ کردن آبجکت ها Maya Snapping

نسخه کامل این آموزش فارسی : 8 ساعت و 40 دقیقه (از صفر تا صد مایا)

آموزش فارسی صفر تا صد مایا

 

autodesk maya learn Snap one object to another farsi tutorials : To snap objects together with interactive control برای جابجایی اشیاء با کنترل تعاملی، گزینه Edit> Snap Together Tool را انتخاب کنید. کلیک بر روی نقطه در اولین شیء که می خواهید ضربه محکم و ناگهانی. روی نقطه ای که میخواهید ضربه بزنید، روی نقطه دوم کلیک کنید. یک فلش نشان می دهد که چطور اشیاء به هم متصل می آموزش مقدماتی نرم افزار مایا شوند. برای تغییر نقاط، نقاط جدید را در هر شیء کلیک کنید یا بکشید. اسنپ کردن آبجکت ها Maya Snapping دکمه Enter را فشار دهید تا اشیاء را به هم بزنید. Snap Together Tool به طور معمول حرکت می کند و چرخش اشیاء را به لمس نقاط. از ابزار تنظیمات استفاده کنید تا ابزاری را بدون چرخش حرکت دهید. نکته: همچنین می توانید از Snap Together Tool در لبه های چند ضلعی استفاده کنید. راست کلیک بر روی یک شی و انتخاب لبه از منوی علامت گذاری برای ورود به حالت انتخاب لبه، سپس اعمال Snap Together Tool به لبه های چند ضلعی. برای قرار دادن اسنپ کردن آبجکت ها Maya Snapping دو اشیاء در یک نقطه، نقطه ای که حرکت می کند را انتخاب کنید. Shift-نقطه را برای ضربه زدن به را انتخاب کنید انتخاب Modify> Snap Align Objects> Point to Point را انتخاب کنید. مایا حرکت شیء اول نقطه را به دو نقطه تماس. دو عنصر را با هم در دو نقطه قرار آموزش مقدماتی نرم افزار مایا دهید. اسنپ کردن آبجکت ها Maya Snapping دو نقطه از جسم که حرکت می کند را انتخاب کنید. Shift-دو نقطه از جسم را برای ضربه زدن روی آن انتخاب کنید. انتخاب Modify> Snap Align Objects> 2 امتیاز به 2 امتیاز. مایا اولین شی را حرکت می دهد تا اولین نقطه ای که در هر لمس لمسی انتخاب کردید و دومین نقطه ای که در هر لمس روی صفحه انتخاب کردید. برای جابجایی دو اشیا با هم در سه نقطه سه نقطه در جسم که حرکت می کند را انتخاب کنید. Shift-سه امتیاز را بر روی شیء انتخاب کنید تا ضربه بزنید. انتخاب Modify> Snap Align Objects> آموزش مقدماتی نرم افزار مایا امتیاز به 3 امتیاز. مایا اولین شی را حرکت می دهد تا اولین نقطه ای که در هر لمس لمسی انتخاب می کنید،اسنپ کردن آبجکت ها Maya Snapping دومین نقطه ای که در هر لمس لمسی انتخاب کردید و سومین نقطه ای که در هر لمس لمسی انتخاب می کنید.
telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا