پلاگین مایا
موضوعات داغ

آموزش فارسی مایا : پلاگین آرنولد و منتال ری Mental Ray Arnold renderers

 آموزش تصویری نحوه نصب و فعال سازی پلاگین آرنولد منتال ری مایا Maya Mental Ray Arnold renderers

آموزش تصویری نحوه نصب و فعال سازی پلاگین آرنولد منتال ری مایا Maya Mental Ray Arnold renderers

در این آموزش ویدئویی فارسی، میخوام خیلی کوتاه در مورد فعال سازی پلاگین منتال ری برای مایا  Mental ray For maya و همچنین پلاگین آرنولد برای مایا صحبت کنم. میتوان گفت که بیش از 10 سال هست که نرم افزار مایا، به نحوی ترجیح میداد که پلاگین پیشفرض رندرگیری آن منتال ری باشد ولی از ورژن 2017 به بعد، گویا شرکت آوتودسک تصمیم گرفته است که کاربران مایا بهتر هست با پلاگین آرنولد کار کنند.برای دانلود پلاگین منتال ری برای مایا، میتوانید به خود سایت اندیویا nvidia.com برید و به صورت رایگان، این پلاگین را دانلود کنید.

از آنجایی که این پلاگین ها رایگان بوده، خیلی ساده و معمولی نصب میشوند و نیازی به کرک و فعال سازی و … ندارند.(پلاگین arnold renderer به صورت پیشفرض داخل خود مایا نصب هست !) فقط برای چک کردن فعال سازی و لود شدن این دو پلاگین ، میتوانید از پنجره Windows به قسمت settings/preferences بروید و آبشن Plug-in manager را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده، فقط دقت کنید که کنار گزینه Mtoa.mll ، دو کادر تیک خور قرار دارند، آنها را فعال کنید تا موقع باز شدن مایا، آن پلاگین ها هم به خوبی لود شوند. گزینه های Loaded و گزینه  Auto load . همه این مبحث را به صورت ویدئویی، در قسمت زیر میتوانید آنلاین تماشا کنید یا خود فایل ویدئویی را دانلود بفرمایید.

فیلم آموزشی Video Tutorial

پخش آنلاین آموزش پلاگین آرنولد و منتال ری Mental Ray Arnold renderers

نسخه کامل این آموزش فارسی : 8 ساعت و 40 دقیقه (از صفر تا صد مایا)

آموزش فارسی صفر تا صد مایا

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا