آموزش گرافیک 2 بعدی

آموزش فارسی adobe camera raw : بهبود سریع تصاویر قبل از ورود به فتوشاپ

آموزش فارسی ادوبی کمرا رآ : ارتقا تصاویر adobe camera raw

آموزش فارسی ادوبی کمرا رآ : ارتقا تصاویر adobe camera raw

در این آموزش تصویری فتوشاپ؛ میخوام روش های ارتقاء سریع تصاویر را توسط adobe camera raw به شما توضیح بدم. در واقع فرقی نمیکند که قبل از اینکه تصویر تان را وارد فتوشاپ میکنید، آن را با adobe camera raw ویرایش کرده باشد یا توسط پلاگین ادوبی کمرا رآ  adobe camera raw ، مخصوص فتوشاپ، اینکار را در فتوشاپ انجام بدید.

وقتی تصویر تان را در adobe camera raw وارد میکنید، در سمت چپ لیست میشوند و آبشن های فوق العاده ویراش آن را در سمت راست میتونید ببینید. که به آن Basic میگویند. درو اقع بشتر وقت خودمون را در ادوبی کمرا رآ ، در انجا میگرانیم.!پارامترهای مهم، در پنل بیسک adobe camera raw در بالا قرار دارند. مثلا توسط آبشن temperature میتوانید درجه حرارت و گرمی تصویر تان را کم و با زیاد کنید و با کمک آبشن Tint یا (ته رنگ) میتوانید رنگ های پایه ای آن را حالا با توجه به تصویرتان، ته رنگ های آن را تغییر بدهید.با استفاده از این دو اسلایدر، میتوانید ظرافت و یا تن رنگی عکس را تغییر بدهید.

در پایین پنل Basic، سایر آبشن ها را داریم. مثلا آبشن exposure برای درجه روشنایی، تزاد رنگی یا همان  کنتراست contrast، سایه روشن ها highlights  و … را با استفاده از این کنترل کننده ها و اسلایدرها، میتوانید تصاویر خودتان را سفارشی سازی کنید و به آنها انواع افکت های مختلف را اعمال کنید.

همچنین با استفاده از سایر آبشن های موجود در پایین پنل Basic مانند clarity میتوانید تن های عمیقی را در تصویر ایجاد کنید.با سایر آبشن ها مانند vibrance  و saturation در این پنل، خیلی راحت و سریع میتوانید بهبود های زیادی را در تصویر ایجاد کنید.برای مقایسه حالت قبل و بعد از ویرایش هایی که انجاد دادید، میتوانید حرف P روی کیبورد را بزنید !نسخه کامل تر این مفاهیم را به صورت عملی، در پنل زیر میتوانید آنلاین تماشا کنید و یا فایل ویدئویی آن را دانلود کنید.

فیلم آموزشی Video Tutorial

پخش آنلاین آموزش فارسی adobe camera raw : بهبود سریع تصاویر قبل از ورود به فتوشاپ

 

 

آموزش فارسی فتوشاپ از پایه : سطح مقدماتی تا پیشرفته Photoshop 2017

آموزش جامع فتوشاپ به زبان فارسی

آموزش بی نظیر فتوشاپ در عکاسی مخصوص بازار کار Photoshop

آموزش جامع فتوشاپ برای عکاسان به زبان فارسی

آموزش روتوش صورت با فتوشاپ به زبان فارسی Photoshop CC

آموزش فارسی روتوش صورت فتوشاپ

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا