1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4٫33 out of 5)
Loading...
بازدید: 4.33 - "آموزش فارسی سینت آیز : نرم افزار حرفه ای ترکینگ سه بعدی Syntheyes" توسط تاریخ انتشار: 06/06/2017

آموزش فارسی SynthEyes : نرم افزار ترکینگ در ویرایش فیلم جلوه ویژه در این قسمت از سایت تری دی مکس فارسی، آموزش فارسی کار با نرم افزار سینت آیز Syntheyes را آماده کرده ایم که یکی از بهترین و حرفه ای ترین نرم افزار های دسته کمرا ترکر camera-trackers محسوب میشود.در این دوره آموزشی syntheyes tutorial after effects …

آموزش فارسی سینت آیز : نرم افزار حرفه ای ترکینگ سه بعدی Syntheyes

آموزش فارسی Syntheyes : سینت آیز نرم افزار حرفه ای ترکینگ سه بعدی : جلوه های ویژه و ویرایش فیلم و ویدیو

آموزش فارسی SynthEyes : نرم افزار ترکینگ در ویرایش فیلم جلوه ویژه

در این قسمت از سایت تری دی مکس فارسی، آموزش فارسی کار با نرم افزار سینت آیز Syntheyes را آماده کرده ایم که یکی از بهترین و حرفه ای ترین نرم افزار های دسته کمرا ترکر camera-trackers محسوب میشود.در این دوره آموزشی syntheyes tutorial after effects ، نه فقط اصول اولیه و حرفه ای ترکینگ حرفه ای advanced tracking را آموزش میدهیم ، بلکه شما را با سایر ویژگی های نرم افزار Syntheyes آشنا میکنیم و به شما نشان خواهیم داد که این نرم افزار فرای یک برنامه برای ترکینگ و … است.

این دوره آموزشی فارسی را با یک شات ساده simple shot شروع میکنیم و کسانی که در اینکار مبتدی هستند را با محیط برنامه و چیزهایی که بعد از باز کردن Syntheyes ، برای اولین بار خواهید، آشنا خواهیم کرد و یک تراک اتوماتیک کامل automatic track را انجام خواهیم داد. و چند تکنیک ساده برای تمیز کردن صحنه clean-up به شما آموزش خواهیم داد. و برای تست آن؛ یک آبجکت سه بعدی 3D-objects را وارد صحنه خواهیم کرد و در چند ثانیه، نتیجه فوق العاده camera-solution آن را خواهید دید.

آموزش فارسی SynthEyes : حل مشکل شات هایی که لرزش دست دارند Solving a shaky handheld shot

در این دنیا، همه چیز برای شما ساده انجام نمیشود و ما همیشه با چیز هایی مانند موشن بلور motion-blur ، لرزش دوربین camera-shake  و اعوجاج دوربین lens-distortion مواجه میشویم. و برای شات های پیچیده دیگه لازم میشه اون اسلحه بزرگه رو کنیم! با استفاد از ابزار های تمیز کننده اتوماتیک Automatic tracker cleanup میتوانید به صورت دستی ، روی هر tracker-curve در graphs-editor کنترل داشته باشید.

اگر فوتیجی footage دارید که حرکت دوربین سریع و تصویر هم لرزش و motion-blur دارد، بهترین راه برای حل این مشکل، استفاده از ابزار های گروه supervised tracking است و بهترین کنترل را روی هر tracker را به شما میدهد.

اگر در فوتیج تان، یک جسم دارید که جلو دوربین را گرفته و مانع barrel-distortion ایجاد میکند و یا ترکر شما کلی errors دارد و یا آبجکت سه بعدی 3D objects ، شما با footage هماهنگ نمیشود و یا … ، خبر خوش این هست که نرم افزار Syntheyes ، راه حل فوق العاده برای این مشکلات دارد. میتوانید از شر اعوجاج دوربین lens-distortion خلاص شوید و یا در CGI اعوجاج مجدد ایجاد کنید ..

آموزش فارسی SynthEyes : مدلسازی با نرم افزار سینت آیز Modeling with Syntheyes

با استفاده از ویژگی های tracking و نتایج 3d-points ، شما نه تنها میتوانید دوربین camera را تعریف کنید، بلکه میتوانید صحنه را مدلسازی مجدد (re-model the scene) کنید و فقط کافی است که از نقاط points برای تعریف مدل سه بعدی مش (mesh) استفاده کنید. واگر این ویژگی ها برای مدلسازی مجدد صحنه شما کافی نیست، میتوانید ترکر های با ورزن صفر zero weighted trackers (ZWT) را وارد کنید که روی دوربین تاثیری نمیگذارند اما خودشان را مکان دهی مجدد میکنند تا مکان درستی را در محیط سه بعدی 3d environment به شما بدهند.

اگر به اشکال ارگانیک organic shapes بیشتری برای بازسازی مجدد نیاز داشتید، میتوانید به راحتی و با سرعت، هزاران 3d-points را روی مدل سه بعدی تان اضافه کنید. حتی میتوانید با استفاده از camera-projection right مدل سه بعدی تان را texture دهی کنید…

آموزش فارسی SynthEyes : حل شات هایی که با دوربین روی سه پایه ضبط شده اند Solving Tripod shots – with 3d environment

شات هایی که دروبین روی سه پایه قرار گرفته و فیلم این نحو ضبط شده را  Nodal Pans می نامند. ترک کردن این نوع شان ها، فوق العاده مشکل هست. چون وقتی شما هیچ گونه تغییر پرسپکتیوی ندارید، و مکان دوربین هم تغییر نمیکند و فقط روی یک نقطه ایستاده ! و در نتیجه کار ترکینگ، بسیار سخت خواهد شد! تنها اطلاعاتی که نرم افزار Syntheyes میتواند از این صحنه بگیرد، چرخش هست!

این یکی از رایج ترین مشکلات هست ولی به راحتی میتوانید با استفاده از ابزار Syntheye’s lens-tools میتوانید این مشکل را حل کنید. و با استفاده از یکی از خطوط پررنگ و طولانی در یکی از شات ها که میشود مکان دهی یک آبجکت را مشخص کرد،  میتوانید محور مختصاتی coordinate system را تنظیم کنید و فکر میکنم این مفاهیم برای هنرمندان دیجیتالی 3d-artist آشنا و قابل فهم باشد.

فیلم آموزشی Video Tutorials

پخش آنلاین قسمت اول این آموزش

نام آموزش : آموزش فارسی سینت آیز : نرم افزار حرفه ای ترکینگ سه بعدی Syntheyes

زمان : 3 ساعت و 30 دقیقه

شرکت سازنده : cmivfx

نرم افزارهای استفاده شده : Syntheyes

سفارش این مجموعه از فروشگاه (تحویل و پرداخت درب منزل)

خرید پستی

خرید لینک دانلود و دریافت فوری فایل 

حجم این دوره آموزشی =  (816 مگابایت فایل های ویدئویی آموزشی 375 مگابایت فایل های تمرینی)

خرید لینک دانلود

 

https://www.3dmaxfarsi.ir/?p=29286 :لینک کوتاه

نویسنده : جعفر صیدی jafar sydi

سه بعدی سازی رو از سال 1384 با 3ds max - Maya شروع کردم. بیش از ده سال است که به صورت تخصصی پست پروداکشن و کامپوزیت رو با فتوشاپ و افترافکت کار میکنم. و به تازگی به بازی سازی هم علاقه مند شده ام. ولی همیشه یک معمارم ....

نظر شما در این مورد چیست؟ (اگر شما هم پیشنهادی دارید با ما در میان بگذارید)

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فلید ها الزامی است *

*