آموزش نورپردازی خارجی در تری دی مکس + اسکچاپ

آموزش View گیری تنظیم دوربین صحنه خارجی تری دی مکس ویری Vray

view camera setup

انتخاب بهترین ویو برای رندر نهایی view camera setup

در قسمت اول این آموزش به تنظیم های اولیه  کادر رندر Vray ، انتخاب دوربین مناسب برای رندر خارجی، آموزش View گیری و نوع نور مناسب برای Vray و …  میپردازیم:

در این آموزش از دوربین Walkthrough Camera و نور غروب خورشید(Sunlight System) برای نورپردازی ، استفاده میکنیم.نور daylight system گزینه مناسبی برای نورپردازی صحنه است زیرا حتی اگر از  رنگ ها و شیدرهای ساده استفاده کنیم،یک رندر واقعی ایجاد میکند و همچنین تنظیم آن بسیار ساده است.همیشه به یاد داشته باشید که هرچقدر تنوع متریال ها کم تر و ساده تر باشند، زمان رندر کم تری خواهیم داشت.

کلیدهای میان بر دوربین واک ثرو Walkthrough Camera :

Walkthrough Camera

نکاتی که برای  View گیری باید بدانید:

1- زاویه قرار دادن نور  را طوری انتخاب کنید تا روی  نمای ساختمان ایجاد سایه کند و افکت زیبایی بسازید. رندر زیر فقط یا یک متریال ساده سفید است!

HD view Cameras 3ds max
از دوربین با لنزهای مختلف و تناسب کادر رندر را متفاوت انتخاب کنید. مانند تناسبات مربع، یا عریض HD.

2- همیشه به مرکز دوربین  و جایی که روی آن تاکید کردید،دقت کنید وجایی  که تصویر تمام میشود.سعی کنید یک قطعه کامل از ساختمان را نشان دهید نه یک منطقه گنگ و نامفهوم:

view camera setup
View گیری از زوایای مورب، و کادر بندی درست که کل صحنه را پوشش بدهد

3- ورودی ساختمان مکان خوبی برای View گیری است.زیرا میتواند مکان قرار گیری برای  آبجکت پرسوناژ انسان 2بعدی و یا پرسوناژ 3بعدی انسان و تعریف فضا باشد.

انتخاب زاویه دوربین Vray

4- زاویه ها و دید انسانی، زیبا هستند اما برای تنوع در پوستر معماری تان، از دیدهای پرنده و زوایای هیجان انگیز استفاده کنید.

Scenes Composition Cameras
از دوربین با لنزهای مختلف و تناسب کادر رندر را متفاوت انتخاب کنید. مانند تناسبات مربع، یا عریض HD.

 

5- اغراق در نشان دادن زاویه ها و رندر غیر90 درجه، نتیجه زیبایی میدهد.حتما امتحان کنید.

انتخاب زاویه دوربین Vray
نکته ها و ترفند هاي مفید و کاربردي 3d max

شخصا به همه دوستان توصیه میکنم که برای View گیری وقت بگذارید.شما زحمت طراحی، نورپردازی و متریال و … را کشیده اید.کارتان را با انتخاب زاویه های بی جان،دست و پا شکسته و بی ربط خراب نکنید.

در این درس ، دوربین گذاری در مکس و دوربین فیزیکال مکس 2016 را با هم برسی کردیمدر درس های آینده ، آموزش رندر گرفتن چند صحنه یا چند دوربین به وسیله Video Post ، آشنایی با دوربین وی ری و … را تمرین خواهیم کرد. پس با من همراه باشید تا تنظیمات vray physical camera را هم برسی کنیم.

تجارب و توصیه های خود را با ما در میان بگذارید.خوشحال میشویم. 

telegram

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا