آموزش مدلسازی
موضوعات داغ

آموزش فارسی مایا: مدلسازی سه بعدی نوربز

آموزش تصویری کار و ویرایش مدلسازی نوربز مایا

آموزش رایگان تصویری کار و ویرایش مدلسازی نوربز مایا

در درس قبلی، آموزش مدلسازی پولیگان را داشتیم و در این درس، میخوام در مورد مدلسازی نوربز مایا بر اساس استاندار مایا 2017 را به شما به صورت ویدئویی و به زمان فارسی، به صورت عملی آموزش بدهم.

معنی مدلسازی نوربز NURBS چیست ؟

لغت نوربز NURBS مخفف (Non-uniform rational Basis spline) : به معنی سطوح منحنی یک نواخت هست که هیج گونه Spline ای در آن وجود ندارد! خوب این تعریف ریاضی اون هست و در واقع هر مدل سه بعدی ای که ما داشته باشیم و بر اساس NURBS باشد،  قطعا تمام صفحات آن منحنی است.

برای ویرایش کردن NURBS ها باید با نقاط ورتکس (Vertex) و یا Hull  و surface patch , surface uv و غیره کار کنید و همان طور که می بینید با کامپوننت های ادتیبل پولی کاملا متفاوت هستند!

مدلسازی نوربز مایا، کاربرد های زیادی دارد. از طراحی مدل های سه بعدی معماری زاهاحدید گرفته تا طراحی بعضی از لوازم و دکواسیون داخلی. بهترحال تمام کسانی که میخواهند مدل سازی را به خوبی یاد بگیرند، باید بتوانند مفاهیم و اصول نوربز را هم درک کنند تا در صورتی که نتوانستند مدلی را با Editable poly بسازند، از امکانات NURBS  بهره ببرند.

البته نگران نباشید. تمام اصول و مفاهیم NURBS  و حتی ابزار های ویرایش کننده آنها در مکس ، مایا و … کاملا مشابه است و اگر مثلا آن را در مکس یاد بگیرید، میتوانید در مایا هم با NURBS ها بدون مشکل کار کنید.

لطفا برای کامل تر شدن آموزش، ویدئو رایگان زیر را با دقت و به صورت کامل مشاهده بفرمایید!

فیلم آموزشی به زبان فارسی Video Tutorials

پخش آنلاین :  آموزش مدلسازی نوربز مایا به زبان فارسی

 

 

نسخه کامل این آموزش فارسی : 8 ساعت و 40 دقیقه (از صفر تا صد مایا)

آموزش فارسی صفر تا صد مایا

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا