مدل سه بعدی کاراکتر انسان

دانلود فیلم مستند فارسی: ارتباطات مهندسی فرودگاه اقیانوسی هنگ کنگ

دانلود فیلم مستند علمی شاهکار مهندسی معماری عمران Engineering Connections: Hong Kongs Ocean Airport

دانلود فیلم مستند علمی شاهکار مهندسی معماری عمران Engineering Connections: Hong Kongs Ocean Airport

در این ویدئو، میخواهیم یکی از بزرگ ترین شاهکارهای مهندسی قرن 21 ام، یعنی فرودگاه اقیانوسی هنگ کنگ را که درست در وسط یک دریای طوفانی است را با دوبله فارسی، به شما معرفی کنیم. این دیوانگی توسط یک سری فنون هوشمندانه مهندسی، تبدیل به یک شاهکار معماری و سازه یعنی Hong Kongs Ocean Airport شده است.

شاهکاری که بدون درنظر گرفتن این چیزها، ممکن نمیشد: بمب افکن جنگ جهانی دوم، یک وسیله جاسوسی دوران جنگ سرد، یک پمپ آب 800 ساله، یک گروه سازهای بادی، و یک ماشین مسابقه ای قدیمی!!!!

بیشتر کسانی که از فرودگاه اقیانوسی هنگ کنگ ، رد میشوند، اصلا نمیدونند که ساخت این مکان، چقدر زمان برده است! زمین فرودگاه جدید هنگ کنگ، باید ساخته میشدو این یکی از بزرگترین پروژه های ساخت ارازی در قرن 20 ام بود . و اینکار بدون وجود یک پمپ آب 800 ساله، امکان وجود نداشت.

انگیزه اصلی برای ساخت این فرودگاه بی نظیر این بود : در ده 80، هنگ کنگ با سرعت زیاد در حال رشد بود و فرودگاه قدیمی کایتاک، با افزایش روزافزون مسافران؛ به سختی از عهده انجام اینکار بر میامد ! و این فرودگاه به مدل خطرناکش، معروف بود و طوری بود که مردم محلی، لباس های خیس خود را با متورهواپیما هایی که از روی سر آنها رد میشد، خشک میکرند! و شهر واقعا یک فرودگاه جدید لازم داشت.ولی کجا ؟؟؟

مشکلات ساخت فرودگاه Hong Kongs Ocean Airport

اصلا فضایی برای ساخت نبود. شهر از یک طرف توسط کوه ها، احاطه شده و یک طرف دیگر هم دریا بود . چون در اینجا همیشه فضای کاری کم بوده، مردم از اول عادت داشتند که در این شرایط کمبود جا ، کارهای خودشان را با خلاقیت انجام بدهند.ولی برای این پروژه، مهندسین نقشه ای کشیده اند که حتی این مردم هم انگشت به دهان ماندند!!!

مهندسین به سراق دریا رفتند ! و شروع کردند به منفجر کردن و همسطح سازی 2 جزیره که در نزدیکی سواحل هنگ کنگ بود .نقشه این بود که اینها را به هم وصل کنند و با وسایل حاصل از انفجار، سطح بین این 2 جزیره را پر کنند.فقط بستر خاک بین جزیره از خاک رس نرم بود و به عمق 20 متر. خوب جزیره به یک پی محکم نیاز داشت و باید از شر خاک رس خلاص میشدند و آن هم کل آن !!!

مهندسین از بزرگترین کشتی های لایه روبی جهان کمک گرفتند تا تمام این خاک را مکش بدهد و بردارد. کشتی های لایه روبی، مثل جاروبرقی های غول پیکر کار میکنند ولی مهندسی به کار رفته در آنها ربط پیدا میکند به چیزی که در 800 سال پیش در ترکیه امروزه اختراع شد .

مهندسین طراح این فرودگاه، از استخوان جناق ماشین برای ساخت لوله های انعطاف پذیر سقف و دیوار این فرودگاه،الهام گرفته اند تا بتواند در برابر طوفان تایفون دوام بیاورد. ولی بر خلاق استخوان جناق ماشین، معماران این فرودگاه لولا های پنجره را برای 3نوع حرکت آماده میکردند. در مجموع 1300 نوع اتصال جناقی به ساختمان کمک میکند تا در برابر بادهای تایفون منعطف باشند و حرکت کنند!

فیلم مستند Engineering Connections: Hong Kongs Ocean Airport

پخش آنلاین  فیلم مستند علمی : 46 دقیقه و 57 ثانیه

دانلود فايل ویدئویی مستند ارتباطات مهندسی فرودگاه اقیانوسی هنگ کنگ

فقط کاربران ویژه سایت میتوانند لینک های دانلود را مشاهده کنند

برای ثبت نام روی Register کلیک کنید. اگر قبلا ثبت نام کرده اید  .کنید.

 www.3dmaxfarsi.ir : پسورد فايل فشرده
https://www.3dmaxfarsi.ir/?p=20305 :لینک کوتاه
telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا