آموزش اتوکد 2 بعدی

آموزش فارسی ارشیکد : آشنایی با مفهموم بیم ArchiCAD BIM

آموزش فارسی ارشیکد : آشنایی با فهموم بیم ArchiCAD BIM

آموزش فارسی : ArchiCAD BIM بی آی ام چیست ؟

در ادامه آموزش های فارسی نرم افزار ArchiCAD ، میخوام شما را با یک مفهوم بسیار مهم آشنا کنم که به صورت اختصار به آن (بی آی ام BIM) میگویند و به معنی مدلسازی اطلاعات ساختمانی هست و حتی میشه به آن ساخت یک ماکت دیجیتالی هم گفت ! به این معنی که ما در آن قطعات مختلف ساختمانی را مدلسازی میکنیم. و در این محیط ، مجموعه ای از اطلاعات را به ماکت ساختمانی خودمان اضافه میکنیم تا در نهایت یک مدل دیجیتالی هوشمند و کارامد از ساختمان مان داشته باشیم.با ساخت این ماکت های دیجیتالی، به مقدار زیادی در وقت و متریال و … صرفه جویی میشود.

 آرشیکد ArchiCAD ، یک نرم افزار کاملا سازش پذیر با آی بی ام ، هست و میشه گفت که یکی از نرم افزارهایی بود که در سال 1987 به صورت دوبعدی و سه بعدی ساخته شد. که در آن زمان، به اسم ماکت سازی مجازی معروف بود. نکته مهم اینکه (بی آی ام BIM)  ، فقط در مورد سه بعدی سازی قسمت های مختلف مدل ساختمانی نیست و شما نیاز دارید تا اون اطلاعات را به قسمت های مختلف ساختمان بدهید.

 

فیلم آموزشی Video Tutorial

پخش آنلاین آموزش فارسی ارشیکد : آشنایی با مفهموم بیم ArchiCAD BIM

 

نسخه کامل آموزش فارسی آرشیکد ArchiCAD : (از صفر تا صد)

دانلود رایگان آموزش نرم افزار آرشیکد به زبان فارسی 

 

https://www.3dmaxfarsi.ir/?p=48948 :لینک کوتاه
نمایش بیشتر
telegram

جعفر صیدی

سه بعدی سازی رو از سال 1384 با 3ds max - Maya شروع کردم. بیش از ده سال است که به صورت تخصصی پست پروداکشن و کامپوزیت رو با فتوشاپ و افترافکت کار میکنم. و به تازگی به بازی سازی هم علاقه مند شده ام. ولی همیشه یک معمارم ....

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا