آموزش گرافیک 2 بعدی
موضوعات داغ

آموزش تنظیم رنگ ایلوستریتور Illustrator color settings

آموزش تنظیم رنگ ایلوستریتور Illustrator

آموزش تنظیم رنگ ایلوستریتور Illustrator

تنظیم رنگ ایلوستریتور Illustrator : شرکت ادوبی، یک سیستم قدرتمند برای مدیریت و سازماندهی رنگ ها دارد. مدیریت رنگ ادوبی (Adobe color management) به شما کمک می کند که وقتی عکسی را از سایر نرم افزار های خارجی وارد Illustrator میکنید،  ظاهر رنگ ها را حفظ کند. حتی موقع ویرایش اسناد edit documents ، و transfer کردن پروژه نهایی تان به سایر نرم افزار های گرافیکی، و حتی خروجی گرفتن output  و … به سیستم .مدیریت رنگ ادوبی ، نیاز داریم.

این سیستم بر اساس کنوانسیون هایی که توسط کنسرسیوم بین المللی رنگ ایجاد شده است، گروهی است که مسئول تنظیم استانداردهای پروفایل ها و فرآیند هستند تا رنگ صحیح و دقیق در طول یک گردش کار به دست آید.

به طور پیش فرض default، مدیریت رنگ در برنامه های Adobe ادوبی در ناحیه ای به اسم (color-managed Adobe applications) انجام میشود و. اگر شما Adobe Creative Suite را خریداری کرده اید، تنظیمات رنگ در سراسر برنامه ها هماهنگ می شوند تا صفحه نمایش سازگار برای رنگ های RGB و CMYK ارائه شود. این به این معنی است که رنگهای تصاویر شما، در هر نرم افزاری، دقیقا به همان شکل اولیه و ثابت دیده میشوند و مهم نیست که آن عکس را در چه نرم افزاری باز میکنید !

تنظیمات رنگ برای Adobe Creative Suite در یک مکان مرکزی از طریق نرم افزار Adobe Bridge هماهنگ سازی خواهد شد.
اگر تصمیم به تغییر تنظیمات پیش فرض خود دارید، تنظیمات پیش فرض آسان، به شما امکان مدیریت رنگ رنگی Adobe را برای مطابقت با شرایط خروجی شفاف پیکربندی کنید. شما همچنین می توانید تنظیمات رنگ را سفارشی کنید تا بتوانید به خواسته های کارکرد رنگ خاص adobe illustrator color settings خود برسید.به خاطر داشته باشید که انواع تصاویری که با آنها کار می کنید و نیازهای خروجی شما تاثیری بر نحوه مدیریت رنگ شما دارند. به عنوان مثال، مسائل مربوط به یکپارچه سازی رنگی برای یک کار چاپ عکس RGB، یک گردش کار چاپ تجاری CMYK، یک کار متقابل چاپ دیجیتال RGB / CMYK و یک گردش کار چاپ و نشر اینترنتی وجود دارد. در ادامه، با سایر آموزش تصویری ایلوستریتور به زبان فارسی ، با ما همراه باشید.

فیلم آموزشی Video Tutorial

پخش آنلاین آموزش فارسی ایلوستریتور : تنظیم رنگ Illustrator color settings

نسخه کامل این آموزش تصویری ایلوستریتور به زبان فارسی :

آموزش illustrator به زبان فارسی

نسخه کامل آموزش ساخت و طراحی لوگو حرفه ای با ایلوستریتور :

آموزش ساخت لوگو با ایلوستریتور

 

adobe Illustrator User Guide Color Farsi Tutorials By jafar sydi.Change a color to its inverse or complement کنترل های پیشرفته در فتوشاپ است رنگ آمیزی تغییر رنگ پس زمینه گرادینت در ایلوستریتور. در فتوشاپ، کنترل های پیشرفته ای برای مدیریت رنگ با انتخاب Edit> Color Settings و انتخاب گزینه های بیشتر نمایش داده می شود.رنگ Desaturate مانیتور با تعیین اینکه آیا رنگ های خنثی شده با مقدار تغییر رنگ زمینه در ایلوستریتور  مشخص شده هنگام نمایش در مانیتور تعیین می کند. هنگامی که انتخاب می شود، این گزینه می تواند به تجسم طیف گسترده ای از فضاهای رنگ با gamuts بزرگتر از مانیتور کمک کند. با این حال، این باعث عدم انطباق بین نمایشگر مانیتور و خروجی می شود. هنگامی که گزینه انتخاب می شود، رنگ های مجزا در تصویر ممکن است به عنوان یک رنگ واحد نمایش داده شود.رنگ های RGB مخلوط با استفاده از کنترل Gamma چگونه رنگ RGB با هم ترکیب می شوند تا داده های کامپوزیت را تولید کنند (مثلا زمانی که لایه ها را با هم تغییر رنگ بک گراند در ایلوستریتور ترکیب یا رنگ می کنید با استفاده از حالت عادی). هنگامی که گزینه انتخاب شده است، رنگ RGB در فضای رنگی مربوط به گام مشخص شده مخلوط می شود. آموزش تبدیل عکس به وکتور با illustrator گاما 1.00 در نظر گرفته شده است "رنگ سنجی صحیح" و باید در نتیجه حداقل عناصر لبه. هنگامی که گزینه انتخاب نشده است، سایه دادن در ایلوستریتور رنگ های RGB به طور مستقیم در فضای رنگ سند مخلوط می شوند.نکته: هنگام انتخاب Color Blend RGB با استفاده از Gamma، اسناد لایه بندی شده هنگامی که در برنامه های کاربردی دیگر نمایش داده می شوند متفاوت از فتوشاپ هستند. درباره working space profile فضای کاری یک فضای رنگی متوسط است که برای تعریف و ویرایش رنگ در برنامههای ادوبی استفاده میشود. هر مدل رنگی یک نمای فضای کاری مرتبط با آن دارد. شما می توانید پروفایل های فضای کاری را در جعبه محاوره تنظیمات رنگ انتخاب کنید. یک نمایه فضای کاری به عنوان نمایه منبع برای اسناد جدید ایجاد شده است که از مدل رنگ مرتبط استفاده می کند. به عنوان مثال، اگر Adobe RGB (1998) نمایه فعلی RGB کار می کند، هر سند جدید RGB که شما ایجاد می کنید، از رنگ ها در محدوده Adobe RGB (1998) استفاده می کند. فضاهای کاری نیز ظاهر رنگ ها را در اسناد بدون ضمانت تعیین می کنند. اگر یک سند را که با مشخصات رنگی که با مشخصات فضای کاری مطابقت دارد تعبیه کنید، برنامه با استفاده از یک سیاست مدیریت رنگ برای تعیین نحوه اداره داده های رنگی، استفاده می کند. در اغلب موارد، سیاست پیش فرض این است که پروفایل جاسازی تغییر رنگ در ایلوستریتور شده را حفظ کند.About color working spaces
telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا