پلاگین تری دی مکس

پلاگین ساخت متریال سنگ نما و کف سازی The VIZ PLUGINS Bundle

دانلود پلاگین ساخت متریال نما کف سازی The VIZ PLUGINS Bundle

 

پلاگین The VIZ PLUGINS Bundle

یکی از قابلیت های خوب تری دی مکس، ویری ، امکان استفاده از پلاگین (افزونه) ها است که قدرت و انعطاف پذیری آنها را واقعا بهبود داده اند.یکی از عناصر تاثیر گذار روی کیفیت رندر، متریال دقیق و بهینه است که تاثیر زیادی روی کیفیت رندر نهایی و زمان رندر دارد. در این قسمت میخواهیم پلاگین تخصی ساخت متریال تایل دار مثل آجر و سنگ مخصوص طراحی نما را معرفی کنیم.

وقتی بخواهیم سطح وسیعی را فقط با یک متریال بپوشانیم، مثلا یک دیوار آجری یا کل کف سازی یک محوطه وسیع، به 2 مشکل برمیخوریم:

  1.  از فاصله دور حالت خشکی کامپیوتری  و تکرار شدن متریال در آن کاملا مشخص است.
  2.  اگر خود متریال را متنوع کنیم و ریزولیشن را بالا ببریم، قطعا با زمان رندر زیاد و کمبود Ram  به مشکل بر میخوریم.

پلاگین VIZ PLUGIN  با فاکتور گرفتن از متریال و تکرار آن طبق یک سری الگوی قابل تنظیم در داخل 3ds max به خوبی این مشکل را حل کرده است.با نصب این پلاگین یک متریال به نام Viz به کادر ویرایش گر مواد اضافه میشود.کافی است که آن را به آبجکت مورد نظر اعمال کنیم و از آرشیو متریال های خود پلاگین انواع آجر، سنگ و … را انتخاب کنیم.

نکته مثبت پلاگین VIZ PLUGIN پارامتریک بودن آن هست.یعنی برای هر چیزی یک کادر عدد خور و قابل تنظیم تعبیه شده،با تغییر دادن آنها و مقایسه نتیجه کار در کادر Priview پلاگین، میتوان به نتیجه خوبی رسید.

این محصول ساخت کمپانی VIZ است که کلا در زمینه انواع فایل HDRI , تصاویر بگراند, متریال و … است و در این زمینه واقعا با تجربه و معتبراند.

معرفی قسمت های مختلف پلاگین Viz Plugins

پلاگین ساخت متریال

Viz plugins AutoMap:مجموعه ای از پلاگین های تری دی مکس است متریال ها را بر اساس Bitmap به سادگی میسازد.AUTOMAP به صورت تمام مپ های specular, diffuse و … را بر اساس متریالی انتخابی ما میسازد.

 Viz plugins Auto Map پلاگین ساخت متریال


Viz plugins Mosaic: ابزاری هست که استفاده از آن خیلی راحت است  و متریال های دیوار و کفسازی را بر اساس یک bitmaps بر اساس میانگین گرفتن رنگ بین متریال منبع(source map) میسازد.

Viz plugins Mosaic پلاگین ساخت متریال


Viz plugins Walls & Tiles: ابزاری برای ساخت متریال با کیفیت دیوار و کف است که بر اساس ترکیب چندین لایه متریال و ایجاد تنوع و گوناگونی ساخته شده است.

Viz plugins Walls & Tiles پلاگین ساخت متریال


Viz plugins CrossMap: یک shader برای 3Ds Max که به صورت رندوم بیت مپ(bitmaps ) را روی یک آبجکت توضیع میکند.مثلا متریال برگ روی کل بدنه درخت، چمن، متریال پیاده رو، حصار چوبی و ….

Viz plugins CrossMap پلاگین ساخت متریال

 


Viz plugins Color Extract:تا حداکثر 100 نوع رنگ را از یک بیت مپ(که ما به آن میدهیم) را میگرید و به صورت تصادفی روی آبجکت، یا قسمت های مختلف یک آبجکت، و حتی روی یک سری از متریال های 3Ds Max اعمال میکند.

Viz plugins Color Extract پلاگین ساخت متریال

 

آموزش کار با پلاگین VIZ PLUGIN

  • نام محصول: پلاگین ساخت متریال تایل دار دیوار- کفسازی Vray + فایل های پروژه
  • آخرین ورژن سازگار با پلاگین ویری 3.0

max the viz plugins bundle

دانلود پلاگین ساخت متریال سنگ نما و کف سازی The VIZ PLUGINS Bundle

max | Plugins | 596 MB

فقط کاربران ویژه سایت میتوانند لینک های دانلود را مشاهده کنند

برای ثبت نام روی Register کلیک کنید. اگر قبلا ثبت نام کرده اید  .کنید.

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا