آموزش مدلسازی
موضوعات داغ

آموزش فارسی کار با لایه اسکچاپ (لیر اسکچاپ) SketchUp layers

آموزش کار با لایه اسکچاپ SketchUp layers | دانلود رایگان فیلم آموزش تصویری لیر اسکچاپ

فیلم آموزشی کار با لایه اسکچاپ SketchUp layers

لایه اسکچاپ SketchUp layers : یکی از بهترین روش های مدیریت فایل های اسکچاپ، تقسیم بندی اجزاء مختلف به داخل لایه ها است.و واقعا میتواند کار ما را راحت تر کند.

با استفاده از لی آوت (sketchup LayOut) های موجود در اسکچاپ؛ شما قادر خواهید بود تمام entities های را طبق موارد زیر کنترل کنید :

  • حالت های سایه دار و بدون سایه Shared or nonshared : لایه های معمولی اسکچاپ entities  ها را در بین صفحات، به اشتراک نمیگذارند. اما لایه ها میتوانند اینکار را انجام دهند.
  • آبشن Draw order : تمام Entities های در لایه بالا، قادر به نشان داده شدن روی لایه زیرین هستند.
  • قابلیت مشاهده Visibility  در اسکچاپ، شما میتوانید لایه ها را visible و یا hidden کنید
  • قفل یا باز کردن قفل Locked or unlocked state : با کمک این آبشن میتوانید entities ها را قفل کنید و در ویرایش ناخواسته آنها جلوگیری کنید.

فیلم آموزش اسکچاپ Video Tutorial

پخش آنلاین آموزش تصویری اسکچاپ : کار با لایه ها SketchUp layers

نسخه کامل این آموزش فارسی : (از صفر تا صد اسکچاپ)

آموزش فارسی اسکچاپ

نسخه کامل آموزش فارسی پلاگین ویری اسکچاپ : (نورپردازی + رندر)

آموزش وی ری اسکچاپ به زبان فارسی

video tutorial how to Add New SketchUp Layers and Move Entities between Layers ? Farsi Tutorials دید کنترل با لایه ها در SketchUp، لایه ها قابلیت دید هندسی شما را کنترل می کنند. هشدار: اگر تجربه ویرایش تصویر یا کار در CAD داشته باشید، احتمالا از لایه های SketchUp انتظار دارید که عناصر جدا از یکدیگر جدا شوند. در SketchUp، لایه ها هندسه را از هندسه های دیگر جدا نمی کند، اما اگر از لایه های SketchUp استفاده می کنید که انتظار می رود که این کار را انجام دهند، ایجاد مدل های 3D به یک تجربه سخت و خسته کننده تبدیل می شود. هندسه در هر لایه به لایه های دیگر می چسبد و شما می توانید انتخاب، حرکت، کشش، و غیره تغییر هندسه به شیوه ای که شما انتظار نیست. ویدیو در انتهای این مقاله برخی از ناراحتی هایی را که کاربران SketchUp جدید با لایه ها و تکنیک های این مقاله دارند و به شما در اجتناب از این ناراحتی ها کمک می کند، نشان می دهد. نکته: از خوشحالی خود محافظت کنید. انتظارات خود را مطابق با آن تنظیم کنید. با استفاده از لایه ها برای کنترل تنها دید، به دنبال توصیه های این مقاله. برای کار با لایه های SketchUp با موفقیت، باید مفاهیم زیر را درک کنید: هر مدل دارای Layer است. Layer لایه پیش فرض است و نمیتوانید آن را حذف کنید. Layer0 مانند یک لایه پایه است که در آن همه چیز را در مدل خود جلب می کنید. لایه های جدید را فقط برای کنترل دیدیت اضافه می کنید. یک گروه یا اجزای کنترل دیدگاه لایه ی موجوداتی که گروه یا جزء آن حاوی است. بنابراین، برای کنترل دید، تنها یک گروه یا مولفه را با یک لایه (نه entities در آن گروه یا مولفه) مرتبط می کند. همیشه لایه ها را در Layer0 ترسیم کنید و آنها را در آنجا قرار دهید. هنگامی که گروه یا جزء را با یک لایه مرتبط میکنید، موجودیت درون گروه یا مولفه در Layer0 باقی میماند، جایی که آنها تعلق دارند. هندسه متصل است به یاد داشته باشید که در SketchUp لایه ها هندسه را جداسازی نمی کنند. گروه ها و اجزای سازنده. بدون گروه ها و اجزاء، هندسه در یک لایه به هندسه در هر لایه دیگر متصل می شود. هنگامی که شما این مفاهیم را برای ایجاد یک مدل 3D که دارای لایه هایی برای کنترل دید است اعمال می کنید، این فرآیند به نظر می رسد این است: همه چیز را در Layer0 رسم کنید. اگر در طراحی SketchUp جدید هستید، با مقاله، خطوط نقاشی، اشکال و اشیاء 3D شروع کنید. بخش هایی از مدل خود را به گروه ها یا اجزاء سازماندهی کنید. گروه بندی هندسی توضیح می دهد که گروه ها چگونه هستند و چگونه آنها را ایجاد می کنند. برای مقدمه ای بر اجزاء، به قسمت Adding Premade Components and Components Dynamic مراجعه کنید. پیدا کردن چگونگی ایجاد اجزای خود در توسعه قطعات و قطعات پویا ایجاد یک لایه جدید. در LayOut، لایه ها را در لایه های لایه ایجاد، هدایت کنید و مدیریت کنید. نکته: هنگامی که یک الگو برای یک سند LayOut جدید انتخاب می کنید، این الگو معمولا شامل دو لایه می شود: لایه پیش فرض و یک لایه مشترک به نام On Every Page. این لایه های پیشین به شما کمک می کند مطالب خود را بدون نیاز به تنظیم لایه ها سازماندهی کنید. برخی از الگوهای شامل لایه های اضافی هستند. به عنوان مثال، یک قالب Storyboard ممکن است دارای یک لایه عنصر صفحه خاص باشد که حاوی جعبه هایی است که محتوای ستاره ای را وارد آن کنید.
telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا