آموزش کامل نورپردازی داخلی در تری دی مکس
موضوعات داغ

آموزش فارسی آماده کردن صحنه داخلی برای نورپردازی و رندرگیری Vray 3dsmax

آموزش فارسی آماده کردن صحنه داخلی برای نورپردازی و رندرگیری Vray 3dsmax

آماده کردن صحنه داخلی برای نورپردازی و رندرگیری تری دی مکس + ویری

در این آموزش ویدئویی رایگان تری دی مکس و ویری ، به صورت عملی به شما نشان خوام داد که برای نورپردزای و رندرینگ داخلی از چه نوع نور و به چه تعدادی از آنها استفاده کنید، و محل قرار گیری آنها و خلاصه ، آماده کردن صحنه داخلی برای نورپردازی و رندرگیری Vray 3dsmax را تمرین خواهیم کرد.گام اول فعال کردن پلاگین ویری است و در مرحله بعدی، تنظیمات گاما را انجام خواهیم داد.

برای کنترل بیشتر روی نوپردازی، و راحتی کار خودم، یک متریال خاکستری و کمی انعکاس دار را به کل صحنه اعمال میکنم.اینکار باعث میشود زمان تست رندر من بسیار پایین بیاید و بدون اینکه مترایالی روی نورپردازی صحنه من تاثیر داشته باشد، با خیال راحت مقدار روشنایی آن را کنترل کنم. برای اینکار یک متریال خاکستری روشن را در قسمت Override mtl قرار بدهید.

تنظیمات کادر رندر ویری Vray Settings

در این قسمت ، خود کادر رندر پلاگین ویری را تنظیم میکنم که در این آموزش ویدئویی، آن را مشاهده خواهید کرد.که شامل آنتی الایزینگ ها، نوع سمپلر ها، متور های بازتاب اولیه و ثانویه و … است. برای کامل تر کردن این موضوع، میتوانید آموزش بهترین تنظیمات رندر وی ری : تست رندر + رندر نهایی را مشاهده کنید.

نورپردازی داخلی صحنه های داخلی Vray

در این آموزش به شما نشان خواهم داد که چطور با کمک نور Vray Dome Ligth و تصاویر HDRI ، یک فضای بسته را که فقط یک پنجره کوچک برای ورود نور دارد را نورپرازی کنید و به صورت درستی، تعادل روشنایی را برقرار کنید و البته صحنه ای بدون نویز داشته باشید.

جانمایی دوربین فیزیکال کمرا ویری Vray physical camera

توصیه میکنم برای رندرهای داخلی و خارجی خود، حتما از دوربین فیزیکال کمرا مخصوص خود ویری استفاده کنید و از ویژگی های فوق العاده این ابزار قدرتمند، بهره ببرید. در این آموزش هم مهم ترین آبشن های دوربین Vray physical camera را مانند آبشن تعادل سفیدی نور white balance ، آبشن های کنترل کننده مقدار و زمان باز شدن دیافراگم (film gate focal length vray) و آبشن های داخلی آنها را برسی خواهیم کرد.

در آخرین مرحله از این آموزش، تنظیمات خروجی رندر یا تصویر نهایی را انجام میدهم و میشه گفت که صحنه ما برای تست رندر گرفتن، آماده هست !

نسخه کامل این دوره آموزشی رو میتونید از ، از لینک زیر دانلود کنید

پکیج کامل آموزش مدلسازی و رندر کابینت آشپزخانه

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا