1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
بازدید: 5 - "فیلم آموزش کامل مکس اسکریپت تری دی مکس MAXScript 3ds Max" توسط تاریخ انتشار: 01/01/2016

آموزش Automating Tasks Using MAXScript 3ds Max MAXScript 3ds Max : همه ما با مفهوم رابط کابری آشنا هستم.یعنی در واقع همان محیط و فضای کاری شامل منو ها و جداول و جعبه ابزار ها و … اگر بخواهید با زبان خود هر نرم افزاری با آن صحبت کنید، باید مکس اسکریپت را یاد بگیرید . …

فیلم آموزش کامل مکس اسکریپت تری دی مکس MAXScript 3ds Max

فیلم آموزش کامل مکس اسکریپت تری دی مکس MAXScript 3ds Max

آموزش Automating Tasks Using MAXScript 3ds Max

MAXScript 3ds Max : همه ما با مفهوم رابط کابری آشنا هستم.یعنی در واقع همان محیط و فضای کاری شامل منو ها و جداول و جعبه ابزار ها و … اگر بخواهید با زبان خود هر نرم افزاری با آن صحبت کنید، باید مکس اسکریپت را یاد بگیرید .

در این سری از آموزش های تری دی مکس (3ds Max tutorials) نحوه کار کردن با مکس اسکریپت در تری دی مکس را میخواهیم کار کنیم تا در واقع بتوانید کارایی و راندمان خودتان را در این نرم افزار بالا ببرید. در این آموزش با زبان منحصر به فرد تری دی مکس (3ds Max’s scripting language) ، یعنی همان مکس اسکریپت آشنا میشویم  و یاد میگیریم که چطور با استفاده از این ابزار، راحت تر مدلسازی کنیم یا رندر بگیریم. از مهم ترین قسمت های این آموزش میتوان به آشنایی با MAXScript listener و روش های جمع آوری اطلاعات Methods of Collection ، Flow of Execution و Loops و Variable و Interface Creation نام برد.تکنیک های  کار کردن با مکس اسکریپت بسیار فراوان و جالب هست و کاربرد های زیادی هم دارد. وقتی که زبان برنامه نویسی مکس را به خوبی یاد بگیرید، میتوانید تمام دستوران آن را ویرایش کنید یا به صورت متنی تایپ کنید.

کاربرد مکس اسکریپت در MAXScript 3ds Max

در واقع خیلی از پلاگین های جانبی که اکثرا برای مدلسازی هم هستند مثل پلاگین ساخت کابینت، پلاگین ساخت کفسازی و پلاگین ساخت متریال Vray …  با همین مکس اسکریپت نوشته شده اند. و به ما کمک میکنند یک سری  از  دستورها و کارهای تکراری رو دوباره انجام ندیم و واقعا در زمان صرفه جویی میشه. اما تفاوت آنها فقط در پیچیدگی و کابررد آنها هست.با دانستن این زبان، میتوانید برای هر کار خاصی که در مکس تعریف شده برای خودتان یک شورت کات بسازید و با اجرای آن دستور مورد نظر را اجرا کنید یا حتی همان طور که قبلا هم گفتم، برای کارهای جدید مثلا اجرای یک سری از دستورهای مدلسازی، یک دکمه بسازید.

پخش آنلاین قسمت اول آموزش

دانلود رایگان فیلم آموزشی با لینک مستقیم

Digital Tutors Automating Tasks Using MAXScript in 3ds Max

دانلود رایگان فیلم آموزش کار با مکس اسکریپت با لینک مستقیم

خرید پستی

برای سفارش این محصول و یا سایر آموزش های فارسی – انگلیسی، به فروشگاه مراجعه بفرمایید.

 

 www.3dmaxfarsi.ir/?p=12154 : لینک کوتاه

4 دیدگاه

  1. سلام
    دانلود کردم رمز دارد و باز نمی شود.
    رمز آن چیست؟

دیدگاهتان را ثبت کنید