آموزش کامپوزیت
موضوعات داغ

آموزش فارسی افتر افکت: حذف پرده ی سبز در نرم افزار After effects

آموزش حذف پس زمینه فیلم افتر افکت after effects keying transparency

آموزش حذف پس زمینه فیلم افتر افکت حذف پرده ی سبز Adobe After

یکی از مهم ترین چیزهایی که کامپوزیت کننده گان و کسانی که کارهای جلوه ویژه و ساخت موزیک ویدئو انجام میدهند، باید بلد باشند؛ شفافیت transparency  و کلید سازی روی لایه ها است. چون پروژه هایی که معمولا در ایران ساخته میشوند، ساخت موشن گرافیک ، موزیک ویدئو عروسی و تریلر اول فیلم  و … است که در همه موارد، خیلی خیلی مهم است که با اصول کار کلید سازی و شفافیت لایه ها آشنا باشید.

آموزش حذف پس زمینه فیلم افتر افکت: حذف پرده ی سبز :کلید سازی و شفافیت لایه ها

در این آموزش ،در بکگراند، یک پرده سبز داریم و کاراکتر ما در پیش زمینه ایستاده و وانمود میکند که در اثر یک انفجار ، یک پشت، پرتاب میشود. و در این آموزش ، میخواهیم پرده سبز را حذف کنیم و کلید گذاری کنیم و چیزهایی را پست سر آن قرار دهیم.و این ویدئو اصول پایه ای را به چندین روش مختلف، شرح خواهم داد.

روش اول استفاده از پلاگین Keylight : که یک پلاگین تخصصی برای افترافکت است که کار آن، حدف پرده آبی و سبز است. و از منوی افکت قابل دسترسی است . که با آبشن Screen Color آن میتوانید یک یا چندین رنگ را انتخاب و حذف کنید.  و همچنین کلی آبشن در قسمت Screen Matte داریم که توسط آنها میتوانید کنترل بیشتری روی نواحی انتخاب شده خودتان داشته باشید.

روش دوم استفاده از یک ماسک مانند فتوشاپ : فقط کافی است که با ابزار Pen یک شکل بسته روی کاراکتر،  ترسیم کنید و هر آنچه که خارج از آن باشد، بریده خواهد شد. که به این حرکت، Mask میگویند. و بعد میتوانید به قسمت پروپرتیس های ماسک برید و روی پارامترهایی مانند Mask Path کنید و نقاط شکل را جابه جا کنید و در صورت لزوم ، برای آنها کلید سازی کنید. همچنین آبشن هایی مانند Mask Freather  و Masck opacity   را داریم که برای نرم کردن و در کل کنترل دقیق تر لبه های شکل ماسک شده هستند و برای مونتاژ عکس و موناژ ویدئو هم کاربرد دارند. فراموش نکنید که همه اینها قابل کلید سازی هستند …

روش سوم استفاده از یک ماسک آشغال Using Garbage Masks in Adobe After Effects :  ترکیبی از دو روش بالا است. و فقط فراموش نکنید که حذف برگراند اولین کاری است که برای شات هایی مانند این باید انجام بدهیم. لایه ها را روی یکدیگر قرار داده و بعضی ها شفافیت و یا همان transparency هستند و بعضی از لایه ها ، شفاف نیستند. همچنین میتوانید کلیپ های ویدئویی ، انواع فوتیج ها و … را وارد کرده و با قرار داده Mode آنها ، لایه هایی را که زیر یکدیگر هستند را با هم ترکیب کنید.

فیلم آموزشی حذف پرده سبز در افترافکت با پلاگین keylight Video Tutorials

پخش آنلاین قسمت اول این آموزش

آموزش حذف پس زمینه فیلم افتر افکت و تکنیک های کلید سازی و شفافیت لایه ها افتر افکت

  • نرم افزارهای استفاده شده : After Effects cc
  • مربی : جعفر صیدی
  • زمان : 20 دقیقه

دانلود رایگان ویدئو آموزش حذف پس زمینه فیلم افتر افکت

فقط کاربران ویژه سایت میتوانند لینک های دانلود را مشاهده کنند

برای ثبت نام روی Register کلیک کنید. اگر قبلا ثبت نام کرده اید  .کنید.

www.3dmaxfarsi.ir :پسورد فایل فشرده

 			
		
telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا