آموزش فارسی حذف پرده ی سبز در نرم افزار افتر افکت After effects

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

آموزش حذف پس زمینه فیلم افتر افکت حذف پرده ی سبز Adobe After

آموزش حذف پس زمینه فیلم افتر افکت after effects keying transparency

یکی از مهم ترین چیزهایی که کامپوزیت کننده گان و کسانی که کارهای جلوه ویژه و ساخت موزیک ویدئو انجام میدهند، باید بلد باشند؛ شفافیت transparency  و کلید سازی روی لایه ها است. چون پروژه هایی که معمولا در ایران ساخته میشوند، ساخت موشن گرافیک ، موزیک ویدئو عروسی و تریلر اول فیلم  و … است که در همه موارد، خیلی خیلی مهم است که با اصول کار کلید سازی و شفافیت لایه ها آشنا باشید.

آموزش حذف پس زمینه فیلم افتر افکت: حذف پرده ی سبز :کلید سازی و شفافیت لایه ها

در این آموزش ،در بکگراند، یک پرده سبز داریم و کاراکتر ما در پیش زمینه ایستاده و وانمود میکند که در اثر یک انفجار ، یک پشت، پرتاب میشود. و در این آموزش ، میخواهیم پرده سبز را حذف کنیم و کلید گذاری کنیم و چیزهایی را پست سر آن قرار دهیم.و این ویدئو اصول پایه ای را به چندین روش مختلف، شرح خواهم داد.

روش اول استفاده از پلاگین Keylight : که یک پلاگین تخصصی برای افترافکت است که کار آن، حدف پرده آبی و سبز است. و از منوی افکت قابل دسترسی است . که با آبشن Screen Color آن میتوانید یک یا چندین رنگ را انتخاب و حذف کنید.  و همچنین کلی آبشن در قسمت Screen Matte داریم که توسط آنها میتوانید کنترل بیشتری روی نواحی انتخاب شده خودتان داشته باشید.

روش دوم استفاده از یک ماسک مانند فتوشاپ : فقط کافی است که با ابزار Pen یک شکل بسته روی کاراکتر،  ترسیم کنید و هر آنچه که خارج از آن باشد، بریده خواهد شد. که به این حرکت، Mask میگویند. و بعد میتوانید به قسمت پروپرتیس های ماسک برید و روی پارامترهایی مانند Mask Path کنید و نقاط شکل را جابه جا کنید و در صورت لزوم ، برای آنها کلید سازی کنید. همچنین آبشن هایی مانند Mask Freather  و Masck opacity   را داریم که برای نرم کردن و در کل کنترل دقیق تر لبه های شکل ماسک شده هستند و برای مونتاژ عکس و موناژ ویدئو هم کاربرد دارند. فراموش نکنید که همه اینها قابل کلید سازی هستند …

روش سوم استفاده از یک ماسک آشغال Using Garbage Masks in Adobe After Effects :  ترکیبی از دو روش بالا است. و فقط فراموش نکنید که حذف برگراند اولین کاری است که برای شات هایی مانند این باید انجام بدهیم. لایه ها را روی یکدیگر قرار داده و بعضی ها شفافیت و یا همان transparency هستند و بعضی از لایه ها ، شفاف نیستند. همچنین میتوانید کلیپ های ویدئویی ، انواع فوتیج ها و … را وارد کرده و با قرار داده Mode آنها ، لایه هایی را که زیر یکدیگر هستند را با هم ترکیب کنید.

فیلم آموزشی حذف پرده سبز در افترافکت با پلاگین keylight Video Tutorials

پخش آنلاین قسمت اول این آموزش

  • آموزش ویدئویی فارسی : آموزش حذف پس زمینه فیلم افتر افکت و تکنیک های کلید سازی و شفافیت لایه ها افتر افکت
  • نرم افزارهای استفاده شده : After Effects cc
  • مربی : جعفر صیدی
  • زمان : 20 دقیقه

دانلود رایگان آموزش حذف پس زمینه فیلم افتر افکت

دانلود رایگان آموزش – حجم = 26 مگابایت

www.3dmaxfarsi.ir :پسورد فایل فشرده

 

 

https://www.3dmaxfarsi.ir/?p=28178 :لینک کوتاه

کانال تلگرام
برچسب ها
نمایش بیشتر

jafar sydi

سه بعدی سازی رو از سال 1384 با 3ds max - Maya شروع کردم. بیش از ده سال است که به صورت تخصصی پست پروداکشن و کامپوزیت رو با فتوشاپ و افترافکت کار میکنم. و به تازگی به بازی سازی هم علاقه مند شده ام. ولی همیشه یک معمارم ....

دیدگاهتان را بنویسید