آموزش انیمیشن سازی

آموزش شبیه سازی افکت برخورد و تخریب دیوار هودینی Rigid Body Houdini

آموزش شبیه سازی افکت برخورد تخریب دیوار هودینی Rigid Body Destruction Houdini

دانلود آموزش انیمیشن هودینی Image-Based Rigid Body Destruction Houdini

در این سری از آموزش های نرم افزار هودینی Houdini و جلوه های ویژه برای فیلم های سینمایی ، میخواهیم افکت تخریب دیوار توسط یک توپ که با سرعت به دیوار برخورد میکند را را با نرم افزار هودینی Houdini و توسط ابزار ریجید بادی (Rigid Body) شبیه سازی کنیم.

شبیه سازی افکت تخریب realistic destruction در هودینی بسیار سریع  راحت هست و توسط ابزار های تخریب شونده هودینی Make Breakable shelf ، به نام Voronoi SOP انجام میشود میتوانیم هر شی ای را به صورت پیش شکسته تبدیل کنیم.

در ابتدا،  یک دیوار ساده را خواهیم ساخت و تکسچر آجر ساده را به آن اعمال میکنیم و از خود و افکت پیش ساختگی pre-fracture را روی دیوار آجری امتحان میکنیم.

هر دیوار آجری از عناصر پر کننده مانند آجر و عناصر چسباننده مانند ملات تشکیل شده. پس از برخود توپ به این دیوار،  آجر ها خورد شده و ملات چسباننده هم تبدیل به گرد و خاک شده، پس باید افکت گرد و خاک (dust final effect) را هم به صورت دیجیتالی در یک لایه مجذا محاسبه و به صحنه اضافه شود

در نرم افزار هودینی پارامترهای بسیار متنوع (digital asset with a variety of parameters) برای اینکار داریم. این آموزش فوق العاده جالب را از لینک های زیر دانلود و تماشا بفرمایید…

فیلم آموزشی Video Tutorials

پخش آنلاین قسمت اول این آموزش

  • نام آموزش : شبیه سازی افکت برخورد و تخریب دیوار هودینی Rigid Body Destruction Houdini
  • نرم افزارهای استفاده شده : Houdini 14
  • شرکت سازنده : pluralsight
  • زمان : 3 ساعت و 10 دقیقه

 

خرید پستی

برای سفارش این محصول و یا سایر آموزش های فارسی – انگلیسی، به فروشگاه مراجعه بفرمایید.

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا