آموزش انیمیشن سازی

آموزش شبیه سازی باد خوردن به پرده های اتاق تری دی مکس 3d max

شبیه سازی باد : آموزش انیمیشن سازی 3d max

شبیه سازی باد : آموزش انیمیشن سازی 3d max

در این سری از آموزش های تری دی مکس ویری، میخواهیم باد خوردن به پرده های اتاق  و حرکت آنها را به صورت کاملا واقعی شبیه سازی کنیم که کاملا نرم و هموار به نظر برسند.

همان طور که میدانید، اولین گام در انیمیشن سازی ، زمان بندی است و باید تصمیم بگیرید که انیمیشن شما چند ثانیه است و چند فریم دارد و …

نحوه کار به این صورت هست که ابتدا تمام آبجکت های اضافه را Hidden  میکنیم و فقط دیوارها را نگاه میداریم.به نمای Top رفته و یک plan  که برای پرده ها میسازیم.آن را به Editable poly تبدیل کرده و یک مودیفایر Cloth به آن اعمال میکنیم.

برای شبیه سازی وزش باد در تری دی مکس، کافی است از منوی Forces گزینه Wind را انتخاب و یک Wind را در پشت پرده قرار دهید. و جهت حرکت باد را تعیین کنید. یادتان باشد که حتما در قسمت پارامترهای مودیفایر Cloth ، گزینه cloth forces را انتخاب و Wind را انتخاب کنید تا باد به پرده ها اعمال شود.سپس گزینه شبیه سازی Simulation را بزنید.سپس تری دی مکس، طبق پارامترهایی که برای گزینه باد، وارد کردید، در هر فریم، پرده ها را حرکت میدهد.

اصول کلی کار دقیقا به همین صورت است.فقط باید در بعضی قسمت ها ، کار را به طور دستی ویرایش کنید. در اینجا یک فیلم آماده کردم که میتوانید به عنوان یک پروژه عملی آن را گام به گام انجام دهید.از این آموزش میتوانید برای رندرهای داخلی یا خارجی استفاده کنید.

اگر شما میتوانید همین کار را به روش بهتر انجام بدید یا حتی با پلاگین خاصی برای اینکار در 3ds max میشناسید، در قسمت نظرات بفرمایید. تا آموزش اون رو در سایت برای همه قرار بدیم.

Video Tutorials 3ds max cloth forces

Creating Curtains Wind Simulation in 3ds Max and Vray

فقط کاربران ویژه سایت میتوانند لینک های دانلود را مشاهده کنند

برای ثبت نام روی Register کلیک کنید. اگر قبلا ثبت نام کرده اید  .کنید.

خرید پستی

برای سفارش این محصول و یا سایر آموزش های فارسی – انگلیسی، به فروشگاه مراجعه بفرمایید.

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا