آموزش انیمیشن سازیآموزش های رایگان
موضوعات داغ

آموزش کار با لایه مایا Maya layers

آموزش کار با لایه مایا Autodesk Maya layers

آموزش کار با لایه های مایا Autodesk Maya layers

لایه مایا Maya layers : یکی از مهم ترین ابزارها برای سازماندهی عناصر مختلف در صحنه های سه بعدی مایا 3D scene in Maya ، لایه ها هستند. شما میتوانید جندین لایه و پس (multiple layers and passes) داشته باشید و به این صورت، کنترل بیشتری روی compositing phase ها در پروژه هایتان خواهید داشت.

در این ویدئو و چند ویدئو آینده، نحوه ساخت لایه برای المنت ها create layers for elements در فضای دینامیکی صحنه (dynamic space scene) را آموزش خواهم داد تا prep for compositing های خودتان را انجام بدهید.پنل مخصوص لایه ها را توضیح خواهیم داد و با مهم ترین دکمه ها و کاربرد آنها آشنا خواهیم شد.در ادامه با سایر آموزش های تصویری مایا و مجموعه فیلم‌های آموزشی مایا (Maya) برای طراحی سه بعدی به صورت گام به گام با ما همراه باشید.

چکیده آموزش تصویری لایه مایا Maya layers

  • کار با پنجره لیر ادیتور Display Layer Editor
  • آموزش کار با لایه های مایا Maya Work with layers
  • آموزش ساخت لایه ها و طرز نمایش و مدیریت آنها Create – manage display layers

فیلم آموزشی Video Tutorial

پخش آنلاین فیلم آموزش مقدماتی مایا : کار با لایه ها Maya layers

نسخه کامل این آموزش فارسی : 8 ساعت و 40 دقیقه (از صفر تا صد مایا)

آموزش فارسی صفر تا صد مایا

 

how to Work with layers | Maya | Autodesk. Create and manage display layers . Maya User's Guide: Work with layers اگر یک صحنه 3D در مایا را به لایه های مختلف تقسیم کنید و آنرا عبور دهید، کنترل فاز بیشتری در پروژه شما به شما می دهد. در این آموزش، نحوه ایجاد لایه ها برای عناصر در یک صحنه فضای پویا را برای آماده شدن برای ترکیب کردن پیدا کنید. تماشای بیشتر در  این آموزش یک فیلم واحد از تکنیک های VFX است: فضایی 01: انیمیشن مایا و دوره شبیه سازی پویا توسط نویسنده لی لانیر. دوره کامل 3 ساعت و 8 دقیقه است و نشان می دهد که چگونه انیمیشن و حرفه ای به دنبال 3D فضای صحنه با مایا. مقدمه 1. شروع 2. انیمیشن شات 3. نورپردازی شات 4. تنظیم لایه های رندر 5. هندسه انفجار پویا 6. اضافه کردن نتیجه شبیه سازی ذرات ویرایشگر لایه را نمایش دهید. Windows> Elements UI را انتخاب کنید> Channel Box / Layer Editor را انتخاب کنید یا روی Show یا مخفی کردن کانال جعبه / لایه ویرایشگر دکمه در خط وضعیت (نوار ابزار) کلیک کنید. منوی پاپ آپ را روی صفحه نمایش تنظیم کنید. یک لایه جدید ایجاد کنید در لایه ویرایشگر، لایه ها> ایجاد لایه خالی را انتخاب کنید، یا روی دکمه ایجاد یک لایه جدید در نوار ابزار ویرایشگر لایه کلیک کنید. یک لایه را تغییر دهید لایه را در لایه ویرایشگر دوبار کلیک کنید و نام جدید را در پنجره لایه تایپ کنید. اشیاء انتخاب شده را به یک لایه اختصاص دهید. لایه را در ویرایشگر لایه انتخاب کنید، روی لایه کلیک راست کرده و Add Selected Objects را انتخاب کنید. شما همچنین می توانید بر روی دکمه ایجاد یک لایه جدید کلیک کنید تا به طور خودکار اشیاء انتخاب شده را به یک لایه جدید اختصاص دهید. حذف اشیاء انتخاب شده از هر لایه ای که در آنها قرار دارد. روی لایه کلیک راست کنید و Remove Selected Objects را انتخاب کنید. یک لایه را حذف کنید لایه را در Layer Editor انتخاب کنید و لایه ها را انتخاب کنید> حذف لایه های انتخاب شده. حذف لایه ها بدون هیچ گونه اشیاء در Layer Editor، لایه ها> حذف لایه های استفاده نشده را انتخاب کنید.
telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا