آموزش انیمیشن سازی
موضوعات داغ

آموزش فارسی مایا : چنل باکس Maya Channel Box

 آموزش فارسی مایا چنل باکس Maya Channel Box

آموزش فارسی مایا چنل باکس Maya Channel Box

پنجره Channel Box ، اولین و ساده ترین و سریع ترین ابزار برای ویرایش ویژگی های آبجکت ها (editing object attributes) هست .آموزش چنل باکس مایا Channel Box : اگر بخواهید مثلا یک آبجکت را 22.5 درجه بچرخانید یا مثلا مقیاس آبجکت تان را دو برابر کنید و … پنجره چنل باکس مایا ، فوق العاده به شما کمک خواهد کرد.

با استفاده از پنجره Channel Box در نرم افزار مایا، میتوانید چیزهایی مانند موقعیت، میزان چرخش، مقسای، طرز نمایش و تاریخچه اطلاعات آبجکت (object history information) و … را مشخص کنید.

به راحتی میتوانید مقادیر attribute آبجکت ها را تعیین کنید. کلید های انیمیشن تعریف کنیدset keys on keyable attributes ، میتوانید آنها را قفل کنید unlock attributes . یا expressions هایی را برای attributes ایجاد کنید.شما میتوانید قفل Channel Box را بازکنید. مکان پیشفرض آن در سمت راست محیط کاربری است.

 

autodesk maya Channel Box

Windows > UI Elements > Channel Box/Layer Editor

 

فیلم آموزشی Video Tutorial

پخش آنلاین آموزش تصویری مایا به زبان فارسی : چنل باکس Maya Channel Box

نسخه کامل این آموزش فارسی : 8 ساعت و 40 دقیقه (از صفر تا صد مایا)

آموزش فارسی صفر تا صد مایا

How to Use the Channel Box in Maya Select Windows > UI Elements > Channel Box/Layer Editor مانند ویرایشگر Attribute، شما از کانال کانال برای تغییر مقادیر ویژگی شیء استفاده می کنید. جعبه کانال متفاوت از Create, edit, or delete custom attributes ویرایشگر ویژگی در روش های زیر است: این تنها ویژگی های قابل نمایش و غیر قابل تغییر نمایش داده شده برای شی انتخاب شده را نمایش می دهد. این به شما این امکان را می دهد که به راحتی کانال های غیر قابل تغییر از Nodes and attributes overview کانال کانال بدون ریسک تصادفی وارد کردن آنها دسترسی داشته باشید. شما می توانید کانال قابل تغییر Keys Breakdowns یا غیر قابل تغییر از جعبه کانال و یا ویرایشگر کنترل کانال. شما می توانید مقادیر Show or hide the manipulator for an attribute in the Channel Box چندین عنصر چندگانه را تغییر دهید (مشاهده ویژگی های چندین گره Connect attributes with an expression را مشاهده و ویرایش کنید) پانل آن باریکتر است. شما می توانید تاریخ ساخت و ساز شی را کنترل Layer Editor کنید. اطلاعات نمایش داده شده در جعبه کانال متفاوت است، بسته به نوع جسم یا مولفه ای که انتخاب کرده اید. اگر یک شی را انتخاب نکرده اید کانال کانال خالی است. توجه Channel Box menus Lock the value of an attribute داشته باشید: جعبه کانال گاهی اوقات اشتباه نمایش منو کشویی مشخصه ثبت شده را نمایش می دهد. آیتم های منو اضافی می توانند Organize the Channel Box ظاهر شوند که نشان دهنده اعداد بین مقادیر گزینه غیر توالی است. برای رفع مشکل، مقادیر پیوندی برای گزینه هایی از هر گونه ویژگی های شمارش شده که در جعبه کانال ظاهر می شوند، مشخص کنید اگر دو یا Topics in this section چند اشیا را انتخاب کرده اید، کانال Channel Box ویژگی های Channel Control Editor آخرین شیء انتخاب شده را نمایش می دهد. برای نمایش صفات در کانال کانال یک شیء انتخاب شده دیگر Object> objectName را انتخاب کنید. Make a channel keyable or nonkeyable اصلاحاتی که در کانال کانال انجام می دهید بر تمامی شیء های انتخاب شده همان نوعی که نمایش داده می شود را تحت تاثیر قرار Disable the editability of attributes without deleting them می دهد. ویژگی های کامپوننت اگر شما ویژگی های یک جزء شیء را نمایش می دهید، کانال کانال فقط یک بخش را برای ویژگی های شکل که مربوط به جزء است نمایش می دهد. برای مثال، فرض کنید یک منحنی NURBS را با CV های زیر ایجاد کرده اید: اگر حالت انتخاب Control the display of attributes in the Channel Box جزء (در نوار منوی اصلی) را روشن کنید و CV ها را انتخاب کنید، جعبه کانال این را نمایش می دهد: شما می توانید مقادیر CV در کانال جعبه و ارزش های جدید را وارد کنید. برای نمایش مقادیر، بر روی CV ها کلیک کنید (کلیک کنید تا نشان دهید) در جعبه کانال Change attribute values in the Attribute Editor or Channel Box
telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا