آموزش ساخت متریال

آموزش هودینی ساخت شیدر دینامیکی خیس Wet Map Shader Houdini

آموزش شبیه سازی مایعات هودینی Dynamic Wet Map Shader Houdini

آموزش شبیه سازی مایعات هودینی Dynamic Wet Map Shader Houdini

در این دوره آموزش ویدئویی متریال سازی و انیمشن هودینی Houdini tutorial ، میخواهیم نحوه خیس بودن در آبجکت شیدر object shaders شما را به صورت کاملا طبیعی ، نشان دهیم.

فرض کنید یک رودخانه از مسیری در حال حرکت هست.ناهمواری های کف رودخانه ، روی مسیر و فرم حرکت آب تاثیر میگذارد و همچنین مقداری از آب جذب خاک کف رودخانه یا مسیر آب میشود. در این آموش میخواهیم شیدر مناسب برای آن آب ، زمینی که خیس میشود و … را در انیمیشن بسازیم.

برای شبیه سازی واقعی مایعات مانند 🙁 آب ، نفت ، خون، رنگ و غیره ) باید یک مپ برای عنصر خیس wet map داشته باشیم تا شیدر shading ، آبجکت را جایی که مایعات با سایر آبجکت ها برخود میکنند را برای ما بسازد.و تمام آنها باید به صورت انیمیت animate در بیایند.نه فقط وقتی که مایعات در جریان است، بلکه برای زمان پس از آن، یعنی برای شبیه سازی خشک کردن !

متریال سازی مایعات هودینی

راه حل آن معمولا ، ساخت یک مپ wet map هست یا مقدار ثابتی از یک تصویر برای تکسچر مپ  texture map و تنظیم مقادیر آن. مثلا : ریزولیشن ثابت fixed resolution ، عمق رنگی  color depths ، و اعمال across objects های مختلف یا شات های shots بعدی در فیلم.

این دوره تمرینی آموزش هودینی Houdini training ، تکنیک ها و روش های جدید شبیه سازی اشیاء خیس simulating wet objects را آموزش میدهد. تکنیک shader-based که در ابتدا ؛ ابرهای سه بعدی 3D cloud انیمشن را شبیه سازی میکند و سپس با ساخت  شیدری shader ای که از این اطلاعات استفاده میکند ، قسمت های خیس یا خشک کارکتری character که قبلا با آن مایع fluid تماس پیدا کرده است.

این شبیه سازی simulation بدون نیاز به ساخت یا بازگرداندن مایع اصلی original fluid انجام میشود!

 

فیلم آموزشی Video Tutorials

پخش آنلاین قسمت اول این آموزش

  • نام آموزش : آموزش هودینی : ساخت شیدر دینامیکی خیس Wet Map Shader Houdini
  • نرم افزارهای استفاده شده : Houdini 14
  • شرکت سازنده : pluralsight
  • زمان : 2 ساعت و 30 دقیقه

 

خرید پستی

برای سفارش این محصول و یا سایر آموزش های فارسی – انگلیسی، به فروشگاه مراجعه بفرمایید.

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا