آموزش بازی سازی

آموزش وارد کردن فایل های صوتی به یونیتی به زبان فارسی unity 3d Audio files

آموزش وارد کردن فایل صوتی یونیتی Unity Importing Assets 3d Audio files

وارد کردن فایل صدا به یونیتی Unity Importing Assets unity 3d Audio files

در درس های قبلی در مورد وارد کردن فایل ها (Importing Assets) صحبت کردیم و توضیح دادم که نرم افزار یونیتی ، هر فایلی را که داخل فولدر Project folder قرار بدهیم، به صورت اتوماتیک، شناسایی میکند. و وقتی که مثلا یک مدل سه بعدی را داخل آن فولدر قرار بدهید، فوری پیش نمایش آن را در قسمت Project View خواهید دید.

در نرم افزار یونیتی، درست مانند وارد کردن مدل های سه بعدی و تکسچر ها (Meshes – Textures) فایل های صوتی (Audio File) را هم خیلی راحت و بدون مشکل میتوان وارد کرد. میشه گفت که در Unity ، تقریبا هر فایل صوتی را میتوانیم وارد کنیم. فقط چند نکته مهم وجود دارد که حتما باید آنها را رعایت کنید. که سعی میکنم در این ویدئو آنها را توضیح بدهم :

آموزش وارد کردن فایل صوتی یونیتی فرمت پشتیبانی شده

فرمت های صوتی پشتیبانی شده توسط یونیتی

 

*در ادامه با سایر آموزش رایگان Unity به زبان فارسی با هم همراه شوید.

فیلم آموزشی Video Tutorial

پخش آنلاین آموزش وارد کردن فایل صوتی یونیتی زبان فارسی Unity Importing Assets 3d Audio files

نسخه کامل دوره آموزشی یونیتی برای ساخت بازی سازی سه بعدی Unity 3D

دانلود آموزش یونیتی به زبان فارسی 

What audio formats does Unity support? What file types does Unity support? What is an asset in unity? از آنجا که داده های صوتی Unity 5.0 از AudioClips واقعی جدا شده اند. AudioClips صرفا به فایل هایی حاوی داده های صوتی مراجعه می کنند و ترکیبی از گزینه های موجود در وارد کننده AudioClip وجود دارد که تعیین می کند که چگونه کلیپ ها در زمان اجرا بارگذاری می شوند. این بدان معنی است که شما انعطاف پذیری زیادی برای تصمیم گیری در مورد اینکه دارایی های صوتی باید در حافظه در همه زمان ها نگهداری شود (زیرا شما ممکن است قادر به پیش بینی چگونگی بازی یا سرعت بازی آنها نباشید، یعنی چالش ها، سلاح ها و تاثیرات) ممکن است بر اساس تقاضا و یا به تدریج به عنوان بازیکن از طریق سطح (سخنرانی، موسیقی پس زمینه، حلقه های محیط و غیره) پیشرفت کند. هنگامی که صدا در Unity رمزگذاری می شود، گزینه های اصلی برای چگونگی ذخیره آن بر روی دیسک PCM، ADPCM یا فشرده شده است. علاوه بر این، چند فرمت مخصوص پلتفرم وجود دارد، اما آنها به روش های مشابه کار می کنند. Unity از رایج ترین فرمت ها برای وارد کردن صوت پشتیبانی می کند (لیست را در زیر ببینید) و هنگامی که آن را به پروژه اضافه می کند، فایل صوتی را وارد کنید. حالت پیش فرض فشرده شده است، جایی که داده های صوتی با Vorbis / MP3 برای سیستم عامل های جداگانه و موبایل، یا HEVAG / XMA برای PS Vita و Xbox One فشرده می شوند. اسناد AudioClip را برای توصیف گسترده ای از فرمت های فشرده سازی و سایر گزینه های موجود برای رمزگذاری داده های صوتی مشاهده کنید. هر فایل صوتی وارد شده به Unity از اسکریپت ها به عنوان یک نمونه کلیپ صوتی در دسترس است که راه را برای زمان اجرای بازی سیستم صوتی برای دسترسی به داده های صوتی کد شده فراهم می کند. این بازی ممکن است متا اطلاعاتی را در مورد داده های صوتی از طریق AudioClip حتی قبل از بارگذاری اطلاعات صحیح واقعی به دست آورد. این امکان وجود دارد زیرا فرآیند واردات بیت های مختلفی از قبیل طول، تعداد کانال و نرخ نمونه را از داده های صوتی کد شده استخراج کرده و آن را در AudioClip ذخیره کرده است. این می تواند برای مثال هنگام ایجاد گفتگوی خودکار یا سیستم توالی های موسیقی مفید باشد، زیرا موتور موسیقی می تواند از اطلاعات مربوط به طول برنامه پخش موسیقی قبل از بارگذاری داده ها استفاده کند. همچنین صرفه جویی در کلیپ های صوتی در حافظه که در یک زمان مورد نیاز است، باعث کاهش مصرف حافظه می شود.
telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا