آموزش مدلسازی
موضوعات داغ

آموزش فارسی مایا: مدلسازی پیشرفته مایا maya subdivision surfaces

آموزش فارسی مدلسازی مایا maya subdivision surfaces

مدلسازی مایا سابدیویژن سرفیس maya subdivision surfaces

subdivision surface به شما اجازه می دهد مناطق خاصی از مش را تقسیم کنید، به شما این امکان را می دهد که بدون تغییر تمام مش، مناطق خاصی را تنظیم کنید یا صاف کنید.subdivision surface به شما کمک می کند که تعداد چند ضلعی را پایین نگه دارید زیرا آنها فقط نقاط کنترل را در جایی که به آنها نیاز دارید (به جای یکنواخت در سراسر مش) قرار می دهند. با این حال، subdivision surface دارای کند ترین performance برای سه روش Smoothing polygons است.

نکته: Subdivision surfaces به طور عمده در خطوط لوله در خارج از مایا پشتیبانی نمی شود، بنابراین قبل از exporting  به این خطوط لوله باید آنها را به چند ضلعی یا NURBS تبدیل کنید. شما می توانید با استفاده از Modify> Convert Subdiv to Polygons یا Modify> Convertible Subdiv را به NURBS تبدیل کنید.

در نرم افزار آوتودسک مایا، سطوح Subdivision یک نوع سطح منحصر به فرد برای مدل سازی هستند که دارای ویژگی های چند ضلعی و انواع سطحی NURBS هستند. همانطور که در سطوح NURBS، سطوح زیربخش قادر به تولید اشکال اشکال آلی هستند و می توانند با استفاده از تعداد کمی از اشکال کنترل شکل داده شوند. همانطور که در سطوح چند ضلعی است، سطوح زیر سطوح به شما اجازه می دهد تا مناطق خاصی را بکشید و جزئیات را در سطوح خود ایجاد کنید، زمانی که لازم است.

این کار با داشتن توانایی کار در سطوح مختلف جزء در سطح زیرسطح انجام می شود. شما می توانید بین سطوح مختلف جزئیات به عنوان اغلب در صورت لزوم تغییر دهید و شما می توانید NURBS موجود و انواع سطوح چند ضلعی را به سطوح زیرزمینی تبدیل کنید و بالعکس. ما ابتدا با فرایند مدل سازی چند ضلعی شروع می کنیم و سپس آن را به یک سطح Subdiv تبدیل می کنیم تا بتوانیم از کنترل سطح Subdiv استفاده کنیم.
ابتدا ما باید تمام تصاویر سه بعدی را بارگذاری کنیم تا به عنوان مرجع تصویر زمینه ما استفاده شود. بنابراین به منوی View در نوار منوی پانل بروید و گزینه Import Image را در زیر منوی Image Plane را انتخاب کنید.

در ادامه با سایر فیلم های آموزشی مایا به زبان فارسی ، با ما همراه باشید.

فیلم آموزشی Video Tutorial

پخش آنلاین آموزش مدلسازی پیشرفته مایا به زبان فارسی : maya subdivision surfaces

نسخه کامل این آموزش فارسی : 8 ساعت و 40 دقیقه (از صفر تا صد مایا)

آموزش فارسی صفر تا صد مایا

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا