آموزش کامل نورپردازی داخلی در تری دی مکسآموزش نورپردازی خارجی در تری دی مکس + اسکچاپ
موضوعات داغ

آموزش فارسی ترفند های حرفه ای پلاگین ویری Vray Render mask

آموزش فارسی پرهیز از رندرگیری مجدد ترفند های پلاگین ویری Vray Render mask

آموزش تکنیک پرهیز از رندرگیری مجدد پلاگین ویری Vray Render mask

معرفی ابزار بی نظیر Vray Render mask : حتما برای شما هم یپش آمده که یک رندر عالی گرفته اید و در لحظه آخر مجبور هستید بخاطر تغییر در یک قسمت کوچک از رندر ، کل صحنه از مجددا رندرگیری کنید. و میدانید که خیلی از اوقات ،نمیتوانید از ابزار رندر ریجن vray render region استفاده کنید !!! اما خبر خوش این هست که پلاگین ویری ، یک ابزار فوق العاده جدید به اسم Vray render mask دارد که همین الان شما هم میتوانید آن را امتحان کنید.

البته بسیاری از مشکلاتی که در رندر به وجود میاید را میتوان در مرحله پست پروداکشن با فتوشاپ انجام داد  ولی تصور کنید که یک صحنه پر از آبجکت انعکاسی و رنگی دارید و بخواهید یکی از آبجت ها را تغییر رنگ بدید و یا به هر نحو، ویرایش کنید. در این موقعیت، به هیچ وجه نمی توانید رندرتان را در فتوشاپ ویرایش کنید و باز هم مجبور به رندرگیری مجدد هستید! حالا فرض کنید که برای پست پروداکشن ، رندر المنت ها Vray render elements رو هم تنظیم کردید و مجبور باشید به غیر از رندر اصلی ، آنها را هم رندرگیری مجدد کنید.

برای استفاده از این آبشن فوق العاده، باید کادر رندر پلاگین ویری را با زدن دکمه F10 بیاورید و  از تب Vray و قسمت  (image sampler (antialiasing  گزینه رندرماسک Render mask را پیدا کنید.

نحوه فعال کردن و استفاده از ابزا Vray Render mask

ابزار Render mask ، دارای چندین آبشن دیگر به اسم های : Texture, selected, include/Exclude List, Layers  است که ما را قدر میکند آبجکت انتخابی خودمان را فیلتر کنیم. مثلا میتوانید از یک تکسچر سیاه و سفید برای آبجکت موردنظرتان استفاده کنید و یا بر اساس لایه ، و یا فقط آبجکت هایی را که میخواهیم تغییر بدهیم؛ انتخاب کنیم.

آموزش فارسی ترفند های پلاگین ویری Vray Render mask

با استفاده از ابزار Render mask،  پلاگین ویری دوباره محاسبات Gi را انجام داده و فقط آبجکتی را که انتخاب کرده ایم، رندر مجدد میگیرد! ولی این بار، کار محاسبات انعکاس ها، بسیار سریع تر انجام میشود. البته این آبشن هم مشکلات و محدودیت های خودش را دارد که در این ویدئو به آنها اشاره کرده ام ولی قطعا در ورژن های بعدی پلاگین ویری، که توسط chaosgroup منتشر میشود، شاهد بهبود این ابزار خواهیم بود!

نکته مهم : اگر در حین رندرگیری انیمیشن میخواهید از آبشن Render Mask استفاده کنید و میخواهید در هر رندر، محاسبات رندر قبلی پاک شود میتوانید به  Render Setup window > Settings > System بروید و با استفاده از آبشن Previous parameter ، محاسبات قبلی را پاک Clear کنید ….

فیلم آموزشی Video Tutorials

پخش آنلاین ویدئو آموزشی Vray Render mask

 

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا