آموزش نورپردازی خارجی در تری دی مکس + اسکچاپ

آموزش Twinmotion 2018 : نورپردازی . شبیه سازی . رندر خارجی توین موشن

آموزش twinmotion 2018 نورپردازی رندر خارجی توین موشن

آموزش توین موشن رندر خارجی twinmotion 2018 rendering

رندر خارجی twinmotion : یکی از مهم ترین ویژگی های twinmotion 2018 که خود به آن علاقه دارم، این هست که میشود خیلی سریع محیط اطراف یک ساختمان را خیلی سریع با انواع آبجکت درخت و پرسوناژ انسان ، ماشین سه بعدی و … پر کرد.

در این فیلم آموزش twinmotion 2018 ، میخواهیم یک پروژه اسکچاپ را که قبلا مدلسازی، متریال دهی و رندر گیری شده را آماده کنیم و آن را وارد توین موشن کرده و رندر گیری مجدد کنیم.

گام اول، پاک کردن المنت های اضافه داخل اسکچاپ است. مانند درخت ها و پرسوناژ های ناخواسته و …  و دلیل اینکار را بعدا به شما خواهم گفت. سپس وارد محیط twinmotion شده و مسیر فایل مپ های استفاده شده و … را معرفی کرده و فایل را وارد میکنیم.

استفاده از متریال توین موشن twinmotion

توین موشن، در استفاده از متریال ها خیلی هوشمندانه عمل میکند و سعی میکند تا حد ممکن از تک رنگ ها و شیب رنگ ها (مثل فتوشاپ) ، به جای مپ های انعکاسی Vray استفاده کند. در این آموزش از درخت ها و بوته های خود توین موشن استفاده میکنیم و بوته های موجود را تا حد ممکن، متریال دهی مججد میکنیم. کافی است که رنگ؛ ته رنگ و انعکاس موجود را ویرایش کنید و فوری نتیجه کار را داخل Viewport ها ببینیدو اینقدر آن را تغییر دهید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

ناگفته نماند که نرم افزار twinmotion ، یک کتابخانه کامل از انواع متریال های فلز ، شیشه، بتن و سایر متریال های معماری با کیفیت بالا را  دارد که در این آموزش هم حسابی از انها استفاده خواهد شد.

لایبراری و آبجکت های آماده توین موشن twinmotion

همچنین نرم افزار توین موشن ، انواع آبجکت درخت و بوته گل و کلی پریست آماده برای ایجاد پوشش گیاهی سریع دارد. و حتی مانند پلاگین فارست پک forest pack pro ،  پری سیت ها  و تنظیمات آماده ای برای ایجاد باغچه پر از گل و چمن و با انواع رنگ بندی و تراکم  و … دارد. و نکته باحال آن است که میتوان به آنها افکت باد را اعمال کرد و حتی وزش باد را در انیمیشن دید که شبیه سازی اینکار ها در تری دی مکس ، واقعا کاری سخت و وقت گیر است.

افکت های آماده و خودکار توین موشن twinmotion

در نرم افزار twinmotion ، با یک اسلایر ، زمان روز و هر فصل از سال را شبیه سازی کنید و در این آموزش ، کمی محیط آن را بارانی و انعکاسی هم خواهیم کرد.همچنین تنظیمات خوبی برای ایجاد سایه سریع، انواع افکت های مخصوص دوربین مانند افکت وینیت و … را دارد.

از قابلیت های twinmotion کلی صحبت کردیم. و تنها چیزی که میماند ، انجام دادن عملی آن ها است. و در فیلم آموزشی زیر به راحتی میتوانید تمام اینکار را که صورت عملی ببینید و یاد بگیرید.

نرم افزار twinmotion ، واقعا نیازی به آموزش خاصی ندارد و محیط آن کامل ساده و تعاملی است. و کاربرانی که تا حدودی با تری دی مکس آشنا هستند هم میتوانند رندر های خوبی را در توین موشن بگیرند و به همه دوستان و همکاران شان،  نشان دهند !!!!

فیلم آموزشی Video Tutorial

پخش آنلاین آموزش رندر خارجی twinmotion

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا