آموزش ساخت متریال
موضوعات داغ

آموزش فارسی مایا: ساخت متریال یو وی مپینگ Maya UV mapping

ساخت متریال یو وی مپینگ آموزش مایا به زبان فارسی Maya UV mapping

آموزش مایا یو وی مپینگ Maya UV mapping

در این فیلم آموزشی نرم افزار مایا، میخواهیم روش های UV mapping روی متریال های مایا را برسی کنیم. این دوره آموزشی را با مباحث اولیه و پایه ای متریال سازی و اعمال آنها به مدل های سه بعدی، شروع میکنیم.در پایان این کورس، نحوه اعمال texture به آبجکت ها را یاد خواهید گرفت و همچنین سایر ویژگی های مهم متریال مانند : شفافیت Transparency ، تنظیم مقادیر رنگی Diffuse  و ….

نقش یو وی UV Maya در نرم افزار مایا چیست ؟ پروسه مدلسازی سه بعدی 3D modeling است برای پراجکت کردن تصاویر دو بعدی 2D image روی سطوح سه بعدی سطح برای تکسچر مپینگ texture mapping .

 ویرایشگر یو وی ادیتتور مایا  UV Texture Editor Maya : در این پنجره، میتوانید به صورت تعاملی، مقادیر مختصاتی و مقیاس برای پولیگان ها (UV texturecoordinates for polygon) و همچنین برای نوربز ها NURBS ،  سابدیویژن سر فیس subdivision surfaces ، و … را در یک محیط دو بعدی تنظیم کنید..همچنین میتوانید دوره دانلود آموزش مایا به زبان فارسی را هم مشاهده کنید.

فیلم آموزشی Video Tutorial

پخش آنلاین ساخت متریال یو وی مپینگ آموزش مایا به زبان فارسی Maya UV mapping

نسخه کامل این آموزش فارسی : 8 ساعت و 40 دقیقه (از صفر تا صد مایا)

آموزش فارسی صفر تا صد مایا

 

Autodesk maya UV Editor overview Farsi Tutorials By jafar sydi :What are UVs? Creating UVs Viewing and evaluating UVs Maya Learning Channel: Unfolding a UV Mesh Topics in this section UV Editor menus UV Editor marking menus Parent topic:دانلود آموزش مایا به زبان فارسی, دانلود آموزش صفر تا صد مایا, آموزش رایگان مایا, آموزش مایا pdf, آموزش مقدماتی مایا, آموزش مایا 2018, اموزش ساخت کاراکتر در مایا  Mapping UVs Parent topic: UVs Windows and Editors چگونه در مایا بافت بسازم؟ نحوه اضافه کردن یک شیء در مایا باز کردن UV Editor و راست کلیک کردن بر روی یک شی برای مشاهده منوی شیء. به پایین به Assign New Material> Lambert بروید. در پنل Attribute، بافت جدید خود را تغییر نام دهید و روی رنگ مستطیل رنگ کلیک کنید تا رنگ را تغییر دهید. لغزنده شفافیت و انحراف را به صورت دلخواه تنظیم کنید. چه چیزی در مایا بازتاب می شود؟ لباس تبدیل یک شکل 2D (پارچه) به شکل 3D (یک بدن) است. و استعاره دوخت / لباس بارها و بارها در بسته های 3D برای توصیف ابزار ابزار UV ساخت متریال یو وی مپینگ آموزش مایا به زبان فارسی Maya UV mapping خود استفاده می شود. مایا ابزارهایی با نام Cut and Sew دارد  ویرایشگر UV اجازه می دهد تا شما را مشاهده و تعاملی ویرایش مختصات بافت UV برای چند ضلعی، NURBS، و سطوح زیر بخش در یک دید 2D. شما می توانید از ویندوز> ویرایشگر UV یا UV> UV Editor در منوی تنظیمات مدل سازی دسترسی داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی استفاده از پوسته های UV، به موضوعات زیر مربوطه مراجعه کنید. شما می توانید انتخاب کنید، حرکت، مقیاس، و به طور کلی توپولوژی UV را برای یک سطوح تغییر دهید بسیار شبیه به کار با ابزارهای مدل ساخت متریال یو وی مپینگ آموزش مایا به زبان فارسی Maya UV mapping سازی دیگر در مایا. شما همچنین می توانید تصویر مرتبط با نقشه بافت اختصاص داده شده را به عنوان یک پس زمینه در ویرایشگر UV مشاهده کنید و طرح بندی UV را مطابق با نیازها تغییر دهید. شما می توانید به راحتی سه بعدی 3D را به مختصات بافت 2D خود تقسیم کنید با کلیک راست بر روی بخش میانبرهای طرح بندی جعبه ابزار و انتخاب Persp / UV Editor. این طرح نمایش منظم و ویرایشگر UV را به طور همزمان نشان می دهد، به شما این امکان را می دهد تا ببینید که چگونه UV ها در دیدگاه 3D صحنه مربوط به نمایشگرهای 2 بعدی UV Editor و برعکس است. تمام وظایف مهم UV به واسطه نوار ابزار و منوها در UV Editor و یا از منوی UV منو تنظیم مدل سازی قابل دسترسی است. دکمه ابزار UV به زبان فارسی است.
telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا