آموزش انیمیشن سازی
موضوعات داغ

آموزش فارسی مایا : کار با فایل ها و سیستم پراجکت Maya projects

آموزش فارسی مایا کار با فایل ها و سیستم پراجکت Maya projects

آموزش رایگان مایا سیستم پراجکت Maya projects

در این سری از آموزش های مقدماتی مایا، میپردازیم که یکی از مفاهیم خیلی مهم که در مایا و در خیلی دیگر از نرم افزارها با آن سروکار داریم. و آن سیستم پراجکت Maya projects است. همین سیستم را مثلا در یونیتی که نرم افزار تخصصی بازی سازی هم هست، داریم. تنطیم و برپا سازی سیستم پراجکت Maya projects ، کاری است که در همان ابتدا باید آن را انجام بدهیم. و به هیج عنوان نباید فولدر بندی آن را تغییر داد !

نرم افزار مایا، میتوانید از کلی منابع و فایل های مختلف استفاده کند که از سورس های مختلفی هم آورده شده اند. مثلا اطلاعات انیمیشن شده و کپچر شده، اطلاعات مدل های سه بعدی، اطلاعات  تصاویر بیت مپ ، تکسچر ها و … که تمام این اطلاعات و فایل ها،باید در یک سری فولدر ها و زیر شاخه هایی، با اسم های ثابت، دسته بندی بشوند.

اگر به فایل های آماده ای که معمولا از شرکت های معتبر ارائه میشوند نگاهی داشته باشید، می بینید که به همراه فایل اصلی، یک سری فولدر هم با آن وجود دارند و حتی ممکن است خیلی از آنها خالی باشند! مثلا فولدر هایی با نام هایی مانند: Assets که مربوط به پکیج های آماده است. فولدر  Auto Save که برای ذخیره سازی های خود کار هست. فولدر Cache ، فولدر Clips Data ، رندر دیتا RenderData ، پوشه اسکریپت ها Scripts، پوشه مربوطه به فایل های صوتی وارد شده یا ساخته شده Sound و …

البته میتوانید مسیر پیش فرض سیستم پراجکت Maya projects را تغییر بدهید که این کار را من انجام دادم و یک سری نکات مهم را هم به صورت ویدئویی توضیح دادم که در پنل زیر میتوانید به صورت آنلاین تماشا کنید.

فیلم آموزشی Video Tutorial

پخش آنلاین آموزش فارسی مایا : کار با فایل ها و سیستم پراجکت Maya projects

 

نسخه کامل این آموزش فارسی : 8 ساعت و 40 دقیقه (از صفر تا صد مایا)

آموزش فارسی صفر تا صد مایا

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا