آموزش مدلسازی
موضوعات داغ

آموزش فارسی مایا: آشنایی با پنجره اوت لاینر Maya Outliner

دانلود رایگان اوتودسک آموزش فارسی تصویری مایا آشنایی با پنجره اوت لاینر Maya Outliner

آموزش فارسی مبتدی مایا : پنجره Maya Outliner

در این قسمت از سایت تری دی مکس فارسی، میخواهیم در مورد پنجره اوتودسک مایا  Maya Outliner صحبت کنیم.ابزار Outliner ، یک پنجره کوچک و واقعا قدرتمند برای دیدن و سازماندهی آبجکت های داخل صحنه هست و یک روش عالی برای مرور صحنه های مایا هم، محسوب میشود !

در پنجره Maya Outliner  ، تمام آبجکت های موجود در صحنه ؛ نمایش داده میشود (شامل آبجکت های هیدن Hidden و مخفی و غیر مخفی) و به خوبی دسته بندی میشوند.مثلا دوربین ها، انوع گروپ ها، نور ها و …  وحتی انواع مدل های سه بعدی ، مثلا نوربز ها با آیکن مخصوص به خودشان نمایش داده میشوند!

در هنگام کار کردن روی پروژه های بزرگ و وسیع ، اینکه بتوانیم آبجکت مورد نظرمان را به راحتی و سریع انتخاب کنیم، خیلی مهم است و ما میتوانیم به راحتی تمام محتویات داخل صحنه را با Outliner دسته بندی کنیم، اسم آنها را ببینیم و حتی برای پیدا کردن شی مورد نظر، از کادر جستجوی مخصوص آن استفاده کنیم.

چطور میشود به پنجره Maya Outliner دسترسی داشت ؟

و به دو روش میتوانید به آن دسترسی داشته باشید، اول به منوی Window رفته و انتخاب گزینه Outliner ، که به صورت یک پنجره شناور برای شما ظاهر میشود. و یا در قسمت Viewport ها اون رو بیارید. کافی است که به قسمت پنل بیاید و گزینه Panel را انتخاب و گزینه Outliner را کلید کنید. و البته در Maya میتوانیم آن پنجره را در لی آوت laylout های مختلف باز گذاری کرد. مثل از دکمه های سمت چپ پنجره اصلی مایا !

لطفا برای کامل تر شدن آموزش، ویدئو رایگان زیر را با دقت و به صورت کامل مشاهده بفرمایید!

 

فیلم آموزشی به زبان فارسی Video Tutorials

پخش آنلاین آشنایی با محیط نرم افزار مایا به زبان فارسی

 

 

نسخه کامل این آموزش فارسی : 8 ساعت و 40 دقیقه (از صفر تا صد مایا)

آموزش فارسی صفر تا صد مایا

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا