آموزش مدلسازی

آموزش مدلسازی حجاری بهینه مادباکس تریدی مکس 3ds Max Mudbox

آموزش مدلسازی حرفه ای مادباکس تریدی مکس  Sculpting Integration Concepts for 3ds Max and Mudbox

آموزش مدلسازی حجاری بهینه مادباکس تریدی مکس Sculpting Integration Concepts for 3ds Max and Mudbox

در این سری از آموزش های سه بعدی ماد باکس  و آموزش تری دی مکس ، میخواهیم مفاهیم ، تکنیک ها و ابزار های کاربردی مورد استفاده برای حجاری و حکاکی با جزئیات بالا را در 3ds Max Mudbox برسی کنیم.

وقتی که شروع به مدلسازی سه بعدی 3d models میکنید، چه برای بازی کامپیوتری باشد یا بازی سازی برای یونیتی ، و یا هر نرم افزار دیگر، یک لول خیلی بالا از جزئیات برای مدلسازی ، بسیار لازم و ضروری است.

برای رسیدن به این سطح از مدلسازی و دیتیل بالا ، همیشه استفاده از تکنیک های سنتی و قدیمی traditional 3d modeling امکان پذیر نیست. مثلا تکنیک های جابه جایی ورتکس ها  moving points، اضافه کردن لبه ها با دستور کانکت edge-loops و … حتی در صورت انجام این کارها ، ذخیره این حجم خیلی زیاد از صفحات مش meshes ، و تعداد بالای صفحات پولیگان ، غیر ممکن میباشد.

برای مدلسازی به صورت جزئیات خیلی بالا detailed looking model و حفظ پولیگان ها در سطح پایین، میتوانید از نرم افزار ای تخصصی این کار مثلا زیبراش و مادباکس ZBrush Mudbox استفاده کنید.

در این دوره ، میخواهیم پروژه یک مدلسازی ای را انجام بدهیم و  در این حین ریزولیشن آن را در سطح پایین low-resolution نگه میداریم تا بتوانیم ، بعدا به آن جزئیات اضافه کنیم.

آموزش ورودی و خروجی گرفتن مدل از مادباکس تریدی مکس 3ds Max Mudbox

در این پروژه، ما از مادباکس Mudbox استفاده میکنیم و در مورد اینکه صفحات مش mesh را چگونه باید آماده کنیم ؛ صحبت خواهیم کرد. و در مورد انتقال transfer ، یا ورودی و خروجی گرفتن  بین مادباکس و زیبراش بحث خواهیم کرد.

همچنین در مورد روش های بهینه حجاری و حکاکی sculpting methods ، مقیاس گذاری روی شبکه مش UV layout، مپ سازی map creation ، به شما آموزش خواهیم داد. و روش های دستی و اتوماتیک تنظیمات  و برگرداندن آنها به تری دی مکس setting up your sculpted assets صحبت خواهیم کرد.

در پایان این دوره آموزشی ، درک پایه ای از اهداف و روش هایی که در پروسه subdivision sculpting اعمال مبشود ، پیدا کردید و میتوانید در پروژ ه های مدلینگ خودتان ، از این مهارت های ارزشمند، بهره ببرید…

فیلم آموزشی Video Tutorials

پخش آنلاین قسمت اول این آموزش

  • نام آموزش : آموزش مدلسازی حجاری بهینه مادباکس تریدی مکس 3ds Max Mudbox
  • نرم افزارهای استفاده شده : 3ds Max , Mudbox
  • شرکت سازنده : pluralsight
  • زمان : 1 ساعت و 25 دقیقه

 

خرید پستی

برای سفارش این محصول و یا سایر آموزش های فارسی – انگلیسی، به فروشگاه مراجعه بفرمایید.

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا