آموزش گرافیک 2 بعدی

آموزش فارسی فتوشاپ: تصحیح زوایای پرسپکتیو تصاویر دوربین Photoshop

آموزش فتوشاپ تبدیل عکس به پرسپکتیو  Photoshop Correcting perspective

آموزش فتوشاپ تبدیل عکس به پرسپکتیو  Photoshop Correcting perspective

پرسپکتیو در فتوشاپ : یکی از رایج ترین مشکلاتی که معمولا در حین عکس برداری ساختمان، عکس براری معماری (photographing buildings) پیش میاید،ترکیبی از مشکلات پرسپکتیو + اعوجاج و گرد شدن عکس (perspective errors – barrel distortion) است که دلیل آن، دوربین عکس برداری است.خوشبخاته این مشکل قابل حل است.فقط کمی وقت و دقت میخواهد.در این آموزش تصویری نحوه خواباندن عکس در فتوشاپ ، بعد دادن به عکس ، زاویه دادن و اصلاح خطوط پرسپکتیو در فتوشاپ را به شما آموزش خواهیم داد.در ادامه با سایر آموزش های فارسی فتوشاپ با ما همراه باشید.

مشکلات رایج بردن عکس در پرسپکتیو در فتوشاپ

حل مشکل گرد شدن عکس فتوشاپ barrel distortion : ساده ترین راه برای حل مشکل گردن تصویر ، استفاده از فیلتر کننده های لنز فتوشاپ Lens Correction filter است. که با توجه دوربین تان، یکی از انواع profiles ها را در فتوشاپ انتخاب و آن را به تصویرتان اعمال میکنید و عکس اصلاح میشود.

حل مشکل اعوجاج دوربین perspective distortion : حل این مشکل در فتوشاپ خیلی راحت هست. کافی است که از منوی فیلتر ، لنز کارکشن (Filter>Lens Correction) را انتخاب کنید.در پنجره Lens Correction ، یک دکمه preview وجود دارد که قبل از اعمال آن افکت به تصویر، میتوانید پیش نمایش آن را ببینید.دقت کنید که در پایین این پنجره، نام دوربین و لنز مورد استفاده را نوشته است . باید چک کنید که آن مشخصات، با نوع دوربین و … شما مطابقت داشته باشد. همچنین میتوانید از آبشن Show Grid هم استفاده کنید. که یک شبکه سبز رنگ را روی تصویر تان به شما نشان میدهد و میتوانید خطوط پرسپکتو تصویر تان را نسبت به آن کنترل کنید.

چگونه perspective را در فتوشاپ تغییر بدهیم؟
قبل از اینکه پرسپکتیو را تنظیم کنید، باید خطوط دید معماری را در تصویر تعریف کنید:
تصویر را در فتوشاپ باز کنید.
گزینه Edit> Perspective Warp را انتخاب کنید. گوشه های تصویر را به نقطه ای که فکر میکنید درست است، بکشید.

چگونه یک شی در فتوشاپ را راست و صاف کنیم؟
برای اصلاح perspective تصویر، ابزار Crop tool را نگه دارید و ابزار ابزار Perspective Crop tool را انتخاب کنید.
یک پنجره مربع شکل را در اطراف شیء ای که کج است رسم کنید. لبه های مربع را به لبه های مستطیلی جسم برسانید.برای تایید، دکمه Enter را بزنید.

چگونه می توانم تحریف لنز (lens distortion in Photoshop) را در فتوشاپ اصلاح کنم؟
میتوانید به صورت دستی، مشکل پرسپکتیو و نقص لنز (lens flaws) را اصلاح کنید:Filter > Lens Correction را انتخاب کنید.در گوشه سمت راست بالای کادر محاوره ای، روی Custom tab کلیک کنید.

اصلاح لنز در فتوشاپ (lens correction in Photoshop) چیست؟
برای دسترسی به فیلتر اصلاح اصلاحات ناشی از لنز دوربین: Filter→Lens Correction را انتخاب کنید. در dialog box، شما می توانید اصلاح خودکار و تب سفارشی را پیدا کنید. اگر خواستید کار خودتان را راحت کنید، دکمه  Auto Corrections را بزنید.یا میتوانید دکمه Custom settings را بزنید و دستی آن را ویرایش کنید.

فیلم آموزشی Video Tutorial

پخش آنلاین آموزش تصحیح زوایای پرسپکتیو تصاویر دوربین Photoshop

 

آموزش فارسی فتوشاپ از پایه : سطح مقدماتی تا پیشرفته Photoshop 2017

آموزش جامع فتوشاپ به زبان فارسی

آموزش بی نظیر فتوشاپ در عکاسی مخصوص بازار کار Photoshop

آموزش جامع فتوشاپ برای عکاسان به زبان فارسی

آموزش روتوش صورت با فتوشاپ به زبان فارسی Photoshop CC

آموزش فارسی روتوش صورت فتوشاپ

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا