آموزش گرافیک 2 بعدی

آموزش فتوشاپ حرفه ای به زبان فارسی : فیلتر کننده ها Photoshop filters

فیلم آموزش فیلتر های تصویر فتوشاپ Photoshop filters

فیلم آموزش فیلتر های تصویر فتوشاپ Photoshop filters

فیلتر کننده های عکس فتوشاپ : برای تمیز کردن و حرفه ای کردن  عکس در حین عملیات روتوش فتوشاپ  retouch میتوانید از فیلتر کننده های عکس filters در فتوشاپ استفاده کنید. میتوانید افکت های ویژه هنری ( special art effects) ای را اضافه کنید که ظاهر تصویر شما را کاملا اسکیسی sketch میکند یا آن را به نقاشی های سبک امپرسیسیون تبدیل میکند.

با بکار گیری ابزار های ایجاد اعوجاج distortions و افکت های نوری (lighting effects) در فیلتر کننده های فتوشاپ میتوانید عملیات transformations کاملا شاخصی را ایجاد کنید.

برای دستیابی به فیلتر ها در تمام مجموعه نرم افزار های شرکت Adobe  و از جمله در فتوشاپ، میتوانید از منوی فیلتر (Filter menu) به آن دسترسی داشته باشید.

برای ایجاد افکت ها، میتوانید از پلاگین های فتوشاپ Photoshop plug-ins هم استفاده کنید. بعد از نصب، در قسمت پایین  و آخرین گزینه در منوی فیلتر، ظاهر خواهند شد

اسمارت فیلتر هایی (Smart Filters) که به اسمارت آبجکت ها (Smart Objects) اعمال میشود، به صورت غیر تخریبی (non-destructively) عمل میکنند . تمام فیلتر هایی که در تصاویر اعمال میکنید به عنوان layer effects  در پنل لایه ها ذخیره میشوند.در ادامه، با سایر آموزش های فارسی فتوشاپ با ما همراه باشید.

تفاوت فیلترهای مختلف در فتوشاپ چیست filters Photoshop ؟
فیلترهای زیر از اسناد 16 بیت / کانال و 32 بیت / کانال، پشتیبانی میکنند:
همه فیلترهای بلور کننده Blur filters (به استثنای Lens Blur و Smart Blur)
همه فیلترهای ایجاد اعوجاج Distort filters
فیلتر Noise> Add Noise.
تمام فیلترهای Pixelate.
تمام فیلترهای رندر (به جز برای فیلتر های Lighting Effects)
همه فیلترهای شارپ کننده Sharpen filters (به جز Sharpen Edges)

چگونه فیلتر ها را در فتوشاپ اضافه کنم؟
فیلترهای پلاگین خود را در هر شاخه ای از فتوشاپ نصب کنید و سپس یک میانبر برای فایل «.8bf» ایجاد کنید. و آن را در پوشه Plug-In قرار دهید. با میانبرها می توانید پلاگین های خود را به سرعت و با خیال راحت مدیریت کنید. شما می توانید پوشه اضافی افزونه را در Preferences فتوشاپ انتخاب کنید.

فیلتر عکس در فتوشاپ چیست؟
برای اعمال فیلتر تنظیم کننده عکس ( Photo Filter adjustment)، این مراحل را دنبال کنید: تصویر خود را باز کنید و Image → Adjustments → Photo Filter را انتخاب کنید تا فیلتر را به کل تصویر اعمال کنید. اگر می خواهید فیلتر را به یک یا چند لایه اعمال کنید، Layer → New Adjustment Layer → Filter Photo را انتخاب کنید.

فیلتر هوشمند یا اسمارت فیلتر (Smart Filter) در فتوشاپ چیست؟
هر فیلتری که به یک Smart Object اعمال می شود یک فیلتر هوشمند است. فیلترهای هوشمند در Layers panel و در زیر گزینه Smart Object layer قرار دارند. میتوان آنها را فیتر های غیر مخرب نامید. چون شما می توانید فیلترهای هوشمند را تنظیم، حذف یا پنهان کنید،

گالری فیلتر filter gallery در فتوشاپ چیست؟
گالری فیلتر یک روش بسیار مفید است که بتوانید فیلترها را اعمال کنید و پیش نمایش فوری بدون تغییر تصویر اصلی را مشاهده کنید.

فیلم آموزشی Video Tutorial

پخش آنلاین آموزش فیلتر کننده های عکس فتوشاپ

آموزش فارسی فتوشاپ از پایه : سطح مقدماتی تا پیشرفته Photoshop 2017

آموزش جامع فتوشاپ به زبان فارسی

آموزش بی نظیر فتوشاپ در عکاسی مخصوص بازار کار Photoshop

آموزش جامع فتوشاپ برای عکاسان به زبان فارسی

آموزش روتوش صورت با فتوشاپ به زبان فارسی Photoshop CC

آموزش فارسی روتوش صورت فتوشاپ

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا