آموزش گرافیک 2 بعدی
موضوعات داغ

آموزش فارسی ایلوستریتور: ساخت سند جدید نرم افزار Illustrator CC

آموزش مبتدی ایلوستریتور : ساخت یک سند جدید illustrator cc creating new documents

آموزش مبتدی ایلوستریتور : ساخت یک سند جدید illustrator cc creating new documents

آموزش مبتدی ایلوستریتور : در درس های قبلی، نگاهی داشتیم به آشنایی با محیط نرم افزار  ادوبی ایلاستریتر و حالا که درک خوبی از رابط کاربری Adobe Illustrator دارید، میتوانیم نحوه ساخت یک سند جدید را برسی کنیم.در پنجره ساخت سند جدید New Document dialog box میتوانید تمام مشخصات مهم فایل خودتان را تعیین کنید. البته این کار را در مواقعی که میخواهید پروژه تان را سیو کنید هم اتفاق میافتد.

اولین گزینه name  هست و میتوانیم اسم فایل مان را مشخص کنیم. گزینه بعدی Profile است و با توجع به نوع پروژه ای که میخواهید انجام بدهید، میتوانید یکی را انتخاب کنید. مثلا برای پرینت، برای وب Web Profile، برای موبایل Devices Profile و … ؟!1

بعد از اینکه نوع پروفایل تون رو انتخاب کردید، میتونید تعداد آرت بورد number of art boards هاتون رو مشخص کنید. در واقع ، آرت بود ها مانند یک سری صفحات جداگانه هستند که داخل یک فایل و یا یک داکیومنت، آنها را ایجاد میکنیم. و اگر بخواهید از  یک طرح، چند ورژن داشته باشید، یا مثلا طرح های چند صفحه ای داشته باشید، میتونید در این قسمت، تعداد آنها را مشخص کنید. و اگر حالا نمیدونید که چه عددی رو براش در نظر بگیرید، میتوانید عدد 1 پیش فرض را اوکی کنید.

قسمت بعدی print sizes هست که اندازه صفحه کاری ما را مشخص میکند. مثلا A3 – A4  و … در قسمت units میتوانید مواردی مانند inches, millimeters, centimeters or pixels را مشخص کنیددر قسمت Bleed ، در اکثر مواقع، موقع پرینت گرفتن کاربرد دارد و شما میتوانید در اینجا اندازه پرینت خودتان به درستی تنظیم کنید.

در قسمت Advanced section ، میتوانید تنظیمات پیشرفته مانند کالور مود ها color mode و افکت های رستر raster effect settings را تنظیم کرد.برای کالور مودها، مود CMYK  و RGB رو داره، که توصیه من این هست که به نظر من، گزینه CMYK برای پروژه های پرینت از همه مناسب تر هست. و اگر پروژه شما فقط داخل کامپیوتر مشاهده میشود، آبشن RGB برای شما مناسب تر هست. دوره های آموزش ایلوستریتور سی سی به زبان فارسی را از دست ندهید !!!

فیلم آموزشی Video Tutorials

پخش آنلاین قسمت اول این آموزش

نسخه کامل این آموزش را از لینک زیر دریافت کنید »»»

خرید 6 ساعت آموزش کامل Adobe Illustrator با دوبله فارسی :

دوره کامل آموزش فارسی ادوبی ایلاستریتر Adobe Illustrator : مقدماتی تا پیشرفته

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا