آموزش گرافیک 2 بعدی

آموزش رندر Ambient Occlusion در نرم افزار سینمافوردی برای پست پروداکشن

آموزش رندر Ambient Occlusion در نرم افزار سینمافوردی برای پست پرودکشن

آموزش رندر امبیت اکوژن Ambient Occlusion سینما فوردی

یکی از مهم ترین کارهایی که برای داشتن قدرت و مدیریت بیشتر روی رندرهای نهایی میتوانید انجام بدهید؛ این است که رندر ها را توسط المنت ها (Rendering to passes) کنید.هر نوع رندری، لیست render elements خودش را میطلبد و هر نوع پروژه ای هم لیست آیتم های رندر خودش را دارد.

در نرم افزار سینما فوردی ، ابزار های فوق العاده ای برای دسته بندی Rendering passes در اختیار ما قرار گرفته و کاربران به راحتی و درست میتوانند آنها را خروجی بگیرند. مثلا diffuse یا RGBA Image که با یک (AO pass) گرفته میشود.

وقتی که از متورهای رندرینگ مبتی بر فیزیک (physical renderer) استفاده میکنید؛ شاید ندانید که Ambient Occlusion pass به عنوان یک فایل مجزا رندرگیری میشود! اما نرم افزار سینما فوردی میتواند آن را به صورت یک فایل با فرمت RGBA pass خرجی بدهد.

انجام اینکار بسیار ساده است. کافی است به تنظیمات رندرینگ render settings برای Ambient Occlusion بروید و گزینه apply to Protect را از حالت قفل خارج کنید.

برای درک بهتر این مفاهیم؛ توصیه میکنم ویدئو کوتاه زیر را تماشا کنید. در آخر این رندها میتوانید در مرحله پست پروداکشن در فتوشاپ استفاده کنید. همچنین توصیه میکنم آموزش رندر المنت Vray photoshop فتوشاپ برای پست پروداکشن را ببینید.

آموزش تصویری سینمافوردی Video Tutorials

پخش آنلاین ویدئو آموزش سینمافوردی

 

خرید پستی
مشاهده تمام آموزش های فارسی

برای سفارش این محصول و یا سایر آموزش های فارسی – انگلیسی، به فروشگاه مراجعه بفرمایید.

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا