آموزش کامل نورپردازی داخلی در تری دی مکس

آموزش رندر تعاملی تری دی مکس + آی ری 3ds max Iray Rendering

آموزش رندر تعاملی تری دی مکس آی ری 3ds max Iray Rendering

آموزش رندر تعاملی با موتور رندر Iray برای تری دی مکس

در این سری از آموزش های نورپردازی و رندر داخلی تری دی مکس و پلاگین آی ری، میپیردازیم به معرفی امکانات ارائه شده در پلاگین NVIDIA Iray برای 3ds Max برای ایجاد روشنایی و رندر های تعاملی.

از این ویژگی میتوانید برای رندر های بلادرنگ (ریل تایم) استفاده کنید و لذت ببرید !

آموزش رندر تعاملی با موتور رندر Iray برای تری دی مکس

رندر تعاملی (Interactive Rendering) چیست؟

رندر تعاملی به طور خودکار تصویر رندر شده را در زمان واقعی (real time) به هنگام تغییر در صحنه خود به روز می کند. این کمک بسیار خوبی در اصلاح و تبدیل اشیاء، ایجاد و ایجاد materials، تنظیم محیط، نور ها(lights)، دوربین و تقریبا هر قسمت از صحنه سه بعدی ارائه شده است.

تمام این موارد را می توانید در حین رندر (rendering) انجام دهید، بدون هیچ گونه محدودیتی. نیازی نیست که رندر را به صورت دستی راه اندازی مجدد کنید و یا به روز رسانی کنید، به طور معمول معمولا کمتر از یک ثانیه است. این به طور کامل بر روی پردازنده (CPU) کار می کند، بنابراین هیچ گونه محدودیتی ندارد و به هیچ سخت افزار (hardware) خاص نیاز ندارد.

آموزش رندر تعاملی با موتور رندر Iray برای تری دی مکس

آیا بین رندر معمولی و تعاملی (interactive)، تفاوت وجود دارد؟

در متور رندر کرونا Corona Renderer، رندر قاب نهایی و Interactive Rendering با همان موتور کار می کنند. در حقیقت، رندر نهایی قاب دقیقا همانند رندر اینتراکتیو است، فقط با به روزرسانی صحنه های غیر فعال شده. خروجی های IR و رندر نهایی بصری متفاوت نیستند، زیرا هر دو قادر به تولید دقیقا همان اثرات هستند، از ویژگی های مشابه پشتیبانی می کنند و حتی از همان حل کننده های GI استفاده می کنند. IR، درست مانند رندر معمولی VFB، به کنترل های قرار گرفتن در معرض و دیگر افکت های پست پروداکشن در زمان واقعی واکنش نشان می دهد. تنها تفاوت ها:

آموزش رندر تعاملی آی ری کرونا Corona Renderer Iray
نحوه فعال سازی Iray برای کرونا Corona Renderer

هنگام رندر، IR به پاسخ فوری پاسخ می دهد، در حالی که رندر منظم در دراز مدت سریع تر است. این به این معنی است که نباید استفاده از Interactive Rendering برای رندر با کیفیت نهایی انجام شود.
IR داخلی از تنظیمات رندر کمی متفاوت از رندر منظم استفاده می کند (برای مثال GI در مقایسه با تعادل AA). این کار برای رسیدن به بهترین پاسخگویی انجام می شود و به هیچ وجه کیفیت و ظاهر تصویر را تحت تاثیر قرار نمی دهد.
به طور پیشفرض، IR از تمام موضوعات CPU استفاده نمی کند، بنابراین در دراز مدت نسبت به رندر منظم، کمی کندتر است. این اجازه می دهد تا ناوبری Viewport و سایر فعالیت های پس زمینه به درستی اجرا شود. این را می توان در زیر سیستم تب تنظیمات سیستم تغییر کرد.

 

آموزش تصویری تری دی مکس ویری Video Tutorials

پخش آنلاین ویدئو آموزش رندر تعاملی تری دی مکس + آی ری 3ds max Iray Rendering

دانلود آموزش Interactive Rendering With Iray in 3ds Max

فقط کاربران ویژه سایت میتوانند لینک های دانلود را مشاهده کنند

برای ثبت نام روی Register کلیک کنید. اگر قبلا ثبت نام کرده اید  .کنید.

www.3dmaxfarsi.ir :پسورد فایل فشرده
telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا