مدل سه بعدی کاراکتر انسان

مستند تخریب پل ابر سازه ها با دوبله فارسی MegaStructures

ابر سازه ها - تخریب پل - مستند دوبله فارسی MegaStructures: Bridge Breakdown

ابر سازه ها تخریب پل مستند دوبله فارسی MegaStructures: Bridge Breakdown

در این ویدئو دانلود مستند نشنال جئوگرافیک فارسی برای مهندسین عمران و معماری، یکی از مهم ترین پل های بزرگراه را که در روی رودخانه ای در ایالات متحده آمریکا بنا شده را در طول کمتر از 2 روز به روش های کاملا جدیدی، تخریب و توسط کشتی به محل دیگری جابه جا و سپس بازیافت خواهند شد.بیش از 22 تن فولاد و بتن در ساخت این پل استفاده شده و این پروژه یک شاهکار مهندسی خواهد بود.اما نوآوری، خطراتی را هم به همراه دارد… البته 2 پل دیگر هم به طرز خطرناکی در هر 2 طرف آن، ایستاده اند و هیچ چیزی نباید با آب تماس پیدا کند.

در مناطق ساحلی ایالت کالیفرنیا، راننده ها برای گذشتن از مانع خیلی سختی مانند آب، به شدت به پل ها وابسته اند.در آنجا، مجموعه ای از خلیج های کوچک، از جمله خلیج سانفرانسیسکو وجود دارد . که یک رودخانه ای است که در بعضی قسمت ها، عرض آن تا 19 کیلومتر و طول آن به 96 کیلومتر میرسد.که در آنجا 7 پل بزرگ، روزانه صد هزار ماشین را در طول خلیج جابه جا میکنند.در شمال شرق، 3 پل در کنار هم وجود دارند که روی تنگه کارکینگز، پل زده اند.

صنعت فولاد، مدت هاست که از بازیافت فولاد استفاده میکند و آن هم به دلیل اقتصاد فعال و ساده آن است.بدست آوردن فولاد از این ستونهای قدیمی، بسیار راحتر از جمع آوری از منابع طبیعی و تبدیل آن به فولاد است. حتی پاره آجرها هم بازیافت و خرد میشوند و تبدیل به جاده میشوند.حتی داربست های پایه این پل هم جدا میشوند . 12 هزار تن فولاد و میزان زیادی بتن. کار این مهندسان این است که به نحو کاملی این را در مکان خود حذف کنند. طوری که وقتی که کار تمام شد، هیچ اثری از پل قدیمی وجود نداشته باشه!

بزرگترین چالش درواقع، 15 طبقه بالای سطح آب قرار دارد ! یعنی تکه های معلق مرکزی پل. ما یک برنامه ابتکاری میخواهیم که پل را یکجا پایین بیاوریم.یعنی کارگران کمتری میتوانند به طور ماثر و ایمن، فولاد را روی زمین بازیافت کنند.اگر کارگران بتوانند ار عهده کار برایند و آنها را بازیافت کنند، هزینه زیاد دیگری احیا خواهد شد.

هر تکه از این پل، طولانی تر از یک هواپیمای جت بزرگ با ارتفاعی به اندازه یک ساختمان 10 طبقه و بیش از 635 تن وزن! هیچ کاتالوگی برای این مدل از خراب کردن پل وجود ندارد !!! پل قدیمی کارکینز شاید دیگر وجود نداشته باشد، اما فولاد بازیافت شده از قطعات عظیم آن، همچنان به زندگی خود ادامه میدهد.پل پایین آورده شده کارکینز که اوراق و بازیافت شده، زندگی جدیدی خواهد یافت…

دانلود مستند آموزشی نشنال جئوگرافیک فارسی MegaStructures: Bridge Breakdown

 پخش آنلاین 47 دقیقه و 29 ثانیه

دانلود فايل ویدویی مستند ابر سازه ها تخریب پل مستند دوبله فارسی 

MegaStructures: Bridge Breakdown

فقط کاربران ویژه سایت میتوانند لینک های دانلود را مشاهده کنند

برای ثبت نام روی Register کلیک کنید. اگر قبلا ثبت نام کرده اید  .کنید.

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا