مدل سه بعدی کاراکتر انسان

مستند شاهکار مهندسی موزه گوگنهایم بیلبائو : فرانک گری

دانلود رایگان فیلم مستند ارتباطات مهندسی گوگنهایم بیلبائو با دوبله فارسی فرانک گری Engineering Connections Guggenheim Bilbao

دانلود رایگان فیلم مستند ارتباطات مهندسی: گوگنهایم بیلبائو با دوبله فارسی Engineering Connections: Guggenheim Bilbao

در این سری از فیلم های مهندسی معماری – ارتباطات مهندسی با ریچاردهامند میخواهیم یک شاهکار مهندسی دیگر را به اسم موزه گوگنهایم در شهر بیلبائو Guggenheim Bilbao کاری از معمار فرانک گری را به شما معرفی کنیم. این ساختمان  بی نظیر که واقعا یک شاهکار مهندسی معماری هست، موفقیت خودش را مدیون یک سری ارتباط های عجیب مهندسی دارد !

برای ساخت این موزه نیاز به فن آوری ای بود که تا بحال، از آن استفاده نشده بود! طرح معمار فرانگ گری ، به دیوارهای منحنی و ظریف و پیچیده نیاز داشت و از طرفی، بنیان گوگنهایم، فضای بزرگی را برای نمایشگاه لازم داشت. برای رسیدن به هر دو، دیوارها باید نازک ساخته میشدند.ولی همین اولین مشکل را به وجود آورد ! باید دیوارها اینقدر محکم می بود که مطمئن شد دیوارها وزن خودشان را تحمل کنند.

بتن ماده خوبی است ولی دیوارهای بتنی، بیش از حد کلفت میشدند پس مهندسین تصمیم گرفتند ار اسکلت فولادی استفاده کنند. ولی چطور میتوان مطمئن شد که استخوان بندی ظریف کل ساختمان، اینقدر محکم هست که بتواند کل ساختمان را محکم نگه دارد ؟جواب در شکل منحنی دیوارهای آن هست!

تاریخچه موزه Engineering Connections: Guggenheim Bilbao

در دهه 1980، بیلبائو شهری کاملا دود زده و صنعتی بود که صنعت فولاد و کشتی سازی آن، در حال ورشکستگی بود. و دولت مرکزی برنامه ای برای تبدیل این شهر، به یک مرکز توریستی و فرهنگی داشت.اتفاقا بنیاین مشهور گوگنهایم هم تصمیم داشت یکی از گالری های مشهور خودش را در اروپا افتتاح کند. و معامله انجام شد.تصمیم بر این شد که اگر قرار باشد نمایشگاهی ساخته شود که برترین آثار هنرمندان معاصر را نمایش بدهند، خود ساختمان هم باید یک اثر هنری باشد!

قرار بود این گالری، اولین گام در بازسازی بیلبائو باشد. یکی از اولین نسل های ساختمان های شاخص که در رقابت با موزه اوپرا سیدنی، یا برج ایفل ساخته میشد.یعنی یک اتفاق جدید و اعجاب انگیز. در مورد سایر ساختمان های معمار، فرانگ گری، کمتر چیزی میشه گفت چون واقعا بسیار چشم گیر است! معمار فرانگ گری دقیقا بخاطر طرح های عجیب و قریب اش معروف است و به همین دلیل این طرح را به او دادند!در واقع این موزه، سمبل شهر گوگنهایم است.

اگر بخاطر مهندسی خلاقانه موزه گوگنهایم بیلبائو نبود ، الان مشهورترین ساختمان نمیشد ! این مهندسی شگفت انگیز، بخاطر یک تخم مرغ،  یک چوب چرخ دار ، سر والتر رالی،  یک آتش فشان در هاوایی ، زیردریایی روسی وجود داره!!! تنها چیزهایی که نیاز داریم، یک سری از ارتباط های مهندسی Engineering Connections صحیح هست.

 

پخش آنلاین ویدئو مستند معماری Guggenheim Bilbao

پخش آنلاین کل ویدئو آموزشی – 46 دقیقه و 58 ثانیه

 

دانلود فايل ویدئویی مستند شاهکار مهندسی موزه گوگنهایم بیلبائو : فرانک گری

Engineering Connections: Guggenheim Bilbao

فقط کاربران ویژه سایت میتوانند لینک های دانلود را مشاهده کنند

برای ثبت نام روی Register کلیک کنید. اگر قبلا ثبت نام کرده اید  .کنید.

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا