آموزش اتوکد 2 بعدی

آموزش فارسی آرشیکد : ساخت پله سه بعدی ArchiCAD Stairs tool

آموزش ساخت پله سه بعدی آرشیکد ArchiCAD Stairs tool دانلود رایگان پله گرد فیلم تصویری

آموزش ساخت پله سه بعدی در آرشیکد ArchiCAD

در این سری از آموزش های مدلسازی سه بعدی آرشیکد archicad modelling ، میخواهم یک ترفند کاربردی دیگر را برای مدلسازی و قرار دادن دستگاه پله در مدل را به شما نشان بدهم.میتوان روش های ساخت پله ها را در archicad به دو نوع پله های گرد و دو – سه طرفه تقسیم بندی کرد. در این آموزش تصویری آرشیکد و در درس های آینده ، روش های ساخت و جانمایی انواع پله ها را داخل پلاگین را به شما آموزش خواهدم داد

برای مدلسازی پله های گرد آرشید، میتوانید از دستور Magic Wand استفاده کنید. یا از دستور Arc by Centerpoint که در قسمت Pet Palette قرار دارد و میتوانید آن را در زیر شاخه input تنظیم کنید.در نسخه جدید آرشیکد، آبشن های جالبی برای قرار دادن دستگیره و همچنین landing به صورت خودکار قرار داده شده است که در هنگام ساخت مدل راه پله، میتوانید به صورت همزمان، مثلا عرض آن را هم تعیین کنید. برای دسترسی به آبشن هایی مانند Landing length میتوانید به قسمت Stair Settings در زیر شاخه Rules & Standards مراجعه کنید. در ادامه، با سایر آموزش های فارسی آرشیکد، با ما همراه باشید.

فیلم آموزشی Video Tutorial

پخش آنلاین آموزش فارسی آرشیکد : ساخت پله سه بعدی ArchiCAD Stairs tool

 

نسخه کامل آموزش فارسی آرشیکد ArchiCAD : (از صفرتا صد)

دانلود آموزش نرم افزار آرشیکد به زبان فارسی 

 

Help Center > Tips and Tricks > ARCHICAD > Modelling > Stair Tool Basics – Spiral Stair Stair Tool Basics – Spiral Stair در این مقاله ما قصد داریم یک پله باز در نرم افزارآرشیکد ایجاد کنیم. برای رسیدن به این نوع ساختار پله،آموزش رایگان آرشیکد(ArchiCAD),  ما ساختار پرتو برای پرواز (و فرود) را انتخاب می کنیم. برای لبه مخالف Stair Stringer را با علامت گذاری جعبه، اختیاری Stringer Left یا Stringer Right اضافه کنید. تنظیمات Stringers در منوی درختی 'Structure' ظاهر می شود. نکته برای پارکینگ: اگر می خواهید یک ریلینگ را به پله مارپیچی اضافه کنید و شما نمی خواهید یک بخش عمودی در آن داشته باشید، از تنظیمات Start With A Riser و End With A Riser در تنظیمات پیش فرض Stair استفاده کنید در ساختار 'Beam-Flight' تنظیمات 'Open Stringer 21' را به عنوان نوع Beam انتخاب کنید. در زیر 'تنظیمات کمربند کمربند'، انتخاب کنید که پرتو Stringer را در ارتباط با مرکز خط، راست یا چپ در تنظیم 'Beam 1 Offset from' قرار دهید. با تنظیم Beam 1 Position X می توانید مقدار offset را تعیین کنید. جهت / + جهت offset کلیپ راه پله سه بعدی در طرح فوق این تنظیمات نشان داده شده است. اگر جزئیات مفصلی برای محافظت وجود داشته باشد، برای پرتو استرینگر باز از مرز استیل مورد نیاز است. در این مورد، "سمت راست" را تنظیم می کنیم، -15 میلیمتر برای جبران (مقدار دقیق ضخامت لبه) و برای نقطه Beam 1 Anchor "Right Top" را انتخاب کنید، زیرا نقطه ای است که برای اندازه گیری افست از . {i} توجه: اگر انتخاب «پرتو پروفایل پروفایل» یا «پروفیل ستونی پرتو» که از پروفیل پرتوهای سفارشی استفاده می کند، در کنار «چپ بالا»، «بالا متوسط» و «نقطۀ بالا مروری بر روشهای ساخت پله در آرشیکد است همچنین. در قسمت تنظیمات Stringers - Flight بین "Flight Stringer 21" یا "Profiled Flight Stringer 21" را انتخاب کنید اگر می خواهید از هر پروفایل سفارشی استفاده کنید. این نوع از پله ها معمولا به عنوان نوع مونتاژ ساخته می شوند، بنابراین در قسمت "تنظیم پله" در "هندسه و موقعیت" ما "Winder با زوایای برابر" را انتخاب می کنیم و گزینه Winder 'Number of Goings' را به 3 تنظیم می کنیم. تنظیمات در تنظیمات Stair Selection، ما می توانیم پله ما را بسازیم. در صورت نیاز، تنظیم Stringer باز در چرخش پیچ و تاب انجام می شود. پله را انتخاب کنید، روی Edit کلیک کنید و ساخت Stringer را باز کنید. از منوی زمینه با کلیک راست راست، گزینه 'Split Stair Structure' را روشهای طراحی پله در آرشیکد ۲۱  انتخاب کنید. ساختار Open Stringer را در نقطه عطف تقسیم کنید و هندسه به درستی نمایش داده خواهد شد. ریسرها باید به صورت دستی برای همان مقدار پهپادهای تسمه کوتاه شوند. ساده ترین راه برای ویرایش risers در حالت ویرایش در طرح طبقه با استفاده از راهنمای خط موازی با لبه پله است، اما همانطور که در نمای 3D نیز می توان این کار را انجام داد. در صورتی که پله مانند در مثال ما تغییر کند، ممکن است نیاز به ویرایش ویرایشهای سطحی باشد. پس از اتمام ساخت پله، از ابزار Railing برای اضافه کردن نرده های مناسب و حتی پانل های جانبی روی دیوار برای دستیابی به طراحی کامل پله استفاده کنید. کانال YouTube ARCHICAD را برای آموزش در مورد ابزار Railing Tool و ابزار Stair بررسی کنید.
telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا