آموزش گرافیک 2 بعدی

آموزش فارسی فتوشاپ : معرفی ادوبی کمرا Adobe camera raw

آموزش فارسی فتوشاپ ادوبی کمرا چیست Adobe camera raw

ادوبی کمرا چیست ؟ Adobe camera raw

یکی از سوالاتی که معمولا برای کسانی که در زمینه عکاسی و کلا گرافیک دو بعدی فعالیت دارند، پیش میاید، این هست که نرم افزار Adobe camera raw ، چیست و چه کاربردی دارد؟ در این ویدئو و در چند درس آینده به صورت کاملا تصویری و چندین مثال ویدئویی، این موضوع مهم را برای شما عزیزام و همکاران گرامی ام، شرح خواهم داد. با من همراه باشید.

بهترین راه برای درک آن، این هست که بین دو موضوع،  عکس برداری Raw و پردازش Raw یک وجه تمایر در بگذاریم. در گام اول، در مورد عکس برداری Raw صحبت میکنیم.که در مواقع مربوط به خود دوربین شما هست و یا میتوانید دوربین خودتان را روی حالت Capture Jpg قرار بدهید و به این صورت، چندین فرایند توسط دوربین روی آن انجام میشود. یا میتوانیم به صورت Raw عکاسی کنیم که به صورت مستقیم، تصویر از سنسور رد میشود و روی دوربین ما ذخیره سازی میشود.میتوان گفت که به روش دوم، اطلاعات بیشتری هم در دسترس ما هست.

در گام دوم، پردازش اطلاعات Raw را داریم. و اینکار توسط نرم افزار انجام میشود ولی نحوه انجام اینکار به این صورت هست : برنامه ادوبی کمرا رآ Adobe camera raw را باز میکنیم و پس از تعریف یک سری تنظیمات، . یا مثلا جابه جایی چند اسلایدر، آن را به صورت یک فایل داخل خودش ذخیره سازی میکند و به این صورت، ما را قادر میکند تا عکس ها را به روش مختلف، به نمایش در بیاوریم.مثلا سیاه و سفید – یا افکت قرمز و …

یکی از مزیت های فوق العاده نرم افزار Adobe camera raw ، این هست که در هنگام کار با آن، به هیچ پیکسلی آسیب نمیرسد و به صورت کاملا غیر تخریبی non destructiv است. و همیشه ما این امکان را دارین که برگردیم و آن را دوباره ویرایش کنیم.البته ما این آبشن را داریم که پردازش raw را داخل خود فتوشاپ هم انجام بدهیم.و  در فتوشاپ هم پروسه ویرایش را میتوانیم انجام بدهیم.

فیلم آموزشی Video Tutorial

پخش آنلاین آموزش فارسی فتوشاپ : معرفی ادوبی کمرا Adobe camera raw

آموزش فارسی فتوشاپ از پایه : سطح مقدماتی تا پیشرفته Photoshop 2017

آموزش جامع فتوشاپ به زبان فارسی

آموزش بی نظیر فتوشاپ در عکاسی مخصوص بازار کار Photoshop

آموزش جامع فتوشاپ برای عکاسان به زبان فارسی

آموزش روتوش صورت با فتوشاپ به زبان فارسی Photoshop CC

آموزش فارسی روتوش صورت فتوشاپ

telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا